Sisko
17.03.11,07:42
Prosím vám mám zamestanca, ktorý bol u nás na polovičný úväzok do 30.9.2010
a jeho príjem za rok bol len 1167,- EUR. Potom bola zamestnankyňa na Úrade práce. Požiadala ma o ročné zúčtovanie ale nemám čo zúčtovať. Zúčtovanie som vystavila a je nulové. Vystavila som aj potvrdenie pre jej manžela aby si uplatnil ešte odpočet na maželku. Vystavujú sa aj nulové ročné zúčtovania? Musí sa uviesť ešte aj príjem za 3 mes. z Úradu práce, ktorý mala po ukončení prac.pomeru. Rada by som to urobila všetko za zamestnankyňu, aby mala všetko v poriadku a nemusela ona riešiť Daňové priznanie.
Hlavne ma teda zajujíma či sa má robiť zúčtovanie zamestanancom z nízkym príjom bez záloh. dane?
Ďakujem
Tweety
17.03.11,06:44
Prosím vám mám zamestanca ktorý bol u nás na polovičný úväzok do 30.9.2010a jeho príjem za rok bol len 1167,- EUR. Potom bola zamestnankyňa na Úrade práce. Požiadala ma o ročné zúčtovanie ale nemám čo zúčtovať. Zúčtovanie som vystavila a je nulové. Vystavila som aj potvrdenie pre jej manžela aby si uplatnil ešte odpočet na maželku. Vystavujú sa aj nulové ročné zúčtovania? ÁNo, ak bolo robené, je to OK. Musí sa uviesť ešte aj príjem za 3 mes. z Úradu práce, ktorý mala po ukončení prac.pomeru. Nie, do RZD tento príjme nepočítame. Rada by som to urobila všetko za zamestnankyňu aby mala všetko v poriadku a nemusela ona riešiť Daňové priznanie.
Hlavne ma teda zajujíma či sa má robiť zúčtovanie zamestanancom z nízkym príjom bez záloh. dane? Ak oň požiadala, musíš ho urobiť.
Ďakujem
V texte.
Sisko
17.03.11,06:51
Ďakujem veľmi pekne za expresnú odpoveď. Mala som ešte jednu tému ktorú som doplnila a nebola mi zodpovedaná? Prosím vás neviete mi pomôcť aj v téme Kurzové rozdiely v JÚ.
Veľká vďaka.