Bendzi1
17.03.11,09:22
Dobry den,
Chcel by som sa opytat ci nemate niekto skusenosti s dobou cakania na otvorenie terminu kurzu pripravy na SZCO na urade prace v Bratislave.

Prihlasku som si vyplnil uz v januari a vzdy ked sa na to pytam tak mi len povedia ze "my vam zavolame ked bude termin".

Ide mi o to ze uz to budu 3 mesiace co som na urade a nevyzera to ze by som sa niekam pohol v zmysle ziskania prispevku na SZCO.

Ked si predstavim ze este by som mal dalsi mesiac cakat, potom cca 3 tyzdne kurz a potom pocitam mesiac kym posudia ziadost a dalsi mesiac kym poslu peniaze tak zvazujem ci to ma vobec zmysel cakat aby som niekedy v lete dostal 2400eur. Predsa 6 mesiacov bez prijmu je pomaly viac ako ta dotacia co davaju...
Bendzi1
26.04.11,10:08
Na UPSVaR som nasiel len toto:
"O príspevok musí uchádzač o zamestnanie písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.

Prípravu na začatie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti uchádzačovi o zamestnanie zabezpečí úrad práce, sociálnych vecí a rodiny."

Kedy a ako ale ma urad zabezpecit pripravu tam neni.
Co robit v pripade ze urad nezabezpeci nic tiez nie :(