rado3105
17.03.11,11:54
Chcel by som kupit semena, ktore nie su modifikovane(co je dnes asi vacsina) tak ze ked nasadim rastlinku, tak ked ziskam semena z tejto rastlinky budu plodne.
Viete poradit?
Hladam ci uz byliny ale aj zeleninu do zahrady. Nejaky obchod alebo predajcu. Vdaka
avonboy
17.03.11,11:06
waw zaujimava tema, ale sa mi zda, ze kazda gen.modifikacia by mala byt na obale jasne vyznacena tak take by som asi nekupoval...inak v baumaxe som sa stretol s oznacenim semien BIO ale velmi som to nestudoval lebo nebolo casu
rado3105
17.03.11,13:41
Čo som skúšal semena tak ich rastliny majú semena, ktoré sú neplodné. Viete poradit predajcu, ktori ma semena, ktorych rastliny budu poskytovat plodne semena? Vdaka
pavol54
17.03.11,15:03
waw zaujimava tema, ale sa mi zda, ze kazda gen.modifikacia by mala byt na obale jasne vyznacena tak take by som asi nekupoval...inak v baumaxe som sa stretol s oznacenim semien BIO ale velmi som to nestudoval lebo nebolo casu
geneticky modifikované u nás nekúpiš je to dané zákonom.
pavol54
17.03.11,15:06
Čo som skúšal semena tak ich rastliny majú semena, ktoré sú neplodné. Viete poradit predajcu, ktori ma semena, ktorych rastliny budu poskytovat plodne semena? Vdaka
Popíš ako si zistil tú neplodnosť a o aké rastliny sa jednalo
avonboy
17.03.11,15:40
pali neviem presne ako to je so semenami ale ja viem ze sa daju zohnat lieky na slovensku ktore sa uz oficialne do lekarni nedistribuju...urcite je to aj so semenami...
Silvernola
17.03.11,18:05
Chcel by som kupit semena, ktore nie su modifikovane(co je dnes asi vacsina) tak ze ked nasadim rastlinku, tak ked ziskam semena z tejto rastlinky budu plodne.
Viete poradit?
Hladam ci uz byliny ale aj zeleninu do zahrady. Nejaky obchod alebo predajcu. Vdaka
Zdá sa, že v problematike sa celkom neorientuješ. Bežne dostupné semená zeleniny nie sú GMO. Sú to rôzne odrody, či rôzne krížence (F1). Ich potomstvo je plodné, ale pri krížencoch (F1) sa potomstvo od rodičov môže líšiť.
Podľa tvojho popisu so svojou požiadavkou uspeješ v hociktorom semenárstve, ak sa vyhneš hybridnému osivu (krížencom – F1).
pavol54
17.03.11,18:38
Avonboy skús si nájsť firmu ktorá môže na Slovensku distribuovať GMO osivá že chceš od nej kúpiť bez povolenia z UKSUP -u nejaké semiačko, ako pochodíš? rovnako môžem hovoriť že bežne sa dá zohnať obohatený urán a pod ako pochodím? Sú pravidlá ktoré sa dodržiavajú.