Lexxy
17.03.11,13:08
Prosím,

robíte ešte niekto v MRP DOS JÚ? Potrebovala by som pomoc :(

Ďakujem
adam
17.03.11,14:25
Hľadaj v porade Účtovné a iné softvéry. Je tam mnoho príspevkov k MRP.
Lexxy
18.03.11,07:22
ďakujem, ale ak ho ešte niekto používate, ozvite sa prosím :( :( :(
adam
18.03.11,09:04
ďakujem, ale ak ho ešte niekto používate, ozvite sa prosím :( :( :(
Dobré by bolo zadať v čom potrebuješ poradiť....
Iwett
18.03.11,09:05
ďakujem, ale ak ho ešte niekto používate, ozvite sa prosím :( :( :(
Čo konkrétne???
Ala
18.03.11,09:08
V čom treba pomôcť. Učtovníctvo JU a PU robim v DOS-e.
Lexxy
18.03.11,11:25
Ide o to, že som začala robiť JÚ MRP DOS /tento majú vo firme/, nikdy predtým som neúčtovala. Už som urobila január - evidenciu DPH, natipovala faktúry, úhrady - čiže KDD,PD a pokladňu - sama, podľa toho ako robila účtovníčka /vyšlo mi DPH rovnako,dokonca som objavila, že ona pochybila/, veľa čítam o JÚ, študujem ako to ona účtovala a viedla, o MRP si čítam.... ale má to ale....a chcela by som sa spýtať či by mi nikto nebol ochotný pomôcť občas s MRP DOS, keď nenájdem odpoveď na to, napr. aj po maile /iba občas/.
Lexxy
21.03.11,05:52
Takze nikto nic.:) Momentálne mám takýto problém, ak by bol niekto ochotný - v modifikáciách som zadala počiatočný stav - pokladňa. Keď idem do pomocnej knihy pokladňa a dám F6, napíše mi počiatočný stav 0. Vôbec mi to nebere do úvahy tú hodnotu. V PD, keď dám F6, tak tam to ráta s tým počiatočným stavom pokladňu. Čo s tým mám robiť?
A ešte - keď chcem zadať daňovú skupinu F2 - nie je tam nadobudnutie tovaru v tuzemsku parag.11 - musím to do daňového priznania DPH vpísať ručne....je pod niečím iným?
ďakujem pekne za pomoc
Lexxy
21.03.11,05:59
ďakujem Ala,teraz som si všimla notifikáciu...ale nejde mi posielať správy :(
Andyke
21.03.11,06:39
Lexxy
21.03.11,08:29
Andyke,super, ďakujem
Lexxy
22.03.11,12:11
A toto nevie nikto?
v modifikáciách som zadala počiatočný stav - pokladňa. Keď idem do pomocnej knihy pokladňa a dám F6, napíše mi počiatočný stav 0. Vôbec mi to nebere do úvahy tú hodnotu. V PD, keď dám F6, tak tam to ráta s tým počiatočným stavom pokladňu.

našla som k tomu na porade príspevok, ale nepomohlo...:((((
Žabinka
22.03.11,16:52
A toto nevie nikto?
v modifikáciách som zadala počiatočný stav - pokladňa. Keď idem do pomocnej knihy pokladňa a dám F6, napíše mi počiatočný stav 0. Vôbec mi to nebere do úvahy tú hodnotu. V PD, keď dám F6, tak tam to ráta s tým počiatočným stavom pokladňu.

našla som k tomu na porade príspevok, ale nepomohlo...:((((
V modifikáciách máš zadaný PS pokladne. Ale ten treba zadať aj v "pomocné knihy" - pokladňa, myslím že klavesou P. Otvorí sa ti okno, dáš názov napr. pokladňa, a stav. Ale pozor, takto sa vytvára aj nová pokladňa, tak sa nepomýľ.
Lexxy
22.03.11,17:29
Žabinka ďakujem, super, už to mám,paráda :) už som to našla aj v manuáli - 1 veta

Mám strašný chaos v tých daňových skupinách v Priznaní DPH, neviem to nadefinovať, ktoré kam...nemáte niekto k tomu šablónu, že ako to má byť správne? opísať z toho linku z r.2007, to asi nie je dobré, dph dobre vyráta ale ostatné je zle...
Lexxy
22.03.11,19:14
na niečo som už prišla, ale je to hrúza...len neviem akú skupinu mám označiť došlé fa alebo blociky bez DPH - bez nároku na odpočet alebo oslobodené? B alebo b alebo ...?
adinka55
23.03.11,08:29
Pozri si este Spec. funkcie - Nove doplnky a tam pri verzii 7.30 najdes nejaky rozpis danovych skupin. Mozno pomoze.
Lexxy
23.03.11,10:36
adinka55, ďakujem, pozriem. Dúfam, že tam niečo bude...

Btw. ako označujete faktúry došlé s mínusovou hodnotou? aby sa mi to v DPH riadku 23 neodčítalo, iba v riadku 21. Do riadku 23 som si dala ,,A" - čiže iba čisto naše výdaje a do r.21 ,,1A" /tie mínusové fa som si označila zatiaľ ako 1/...čiže sa mi odrátajú...
ale malo by to byť niečo iné /odpočítanie dane podľa par.53/, neviem si typnúť to písmeno dańovej skupiny...
adam
09.04.11,12:22
Potrebovala by som poradiť. Keď zaúčtujem doklad v Knihe daňových dokladov, malo by mi automaticky ponúknuť zaúčtovanie do Peňažného denníka. Stále mi však zadáva len možnosť zaúčtovať do Pokladničnej knihy, do ktorej účtovať nechcem. Kde to mám nastaviť, neviem na to prísť. Ďakujem Vám vopred...
adam
09.04.11,13:25
Potrebovala by som poradiť. Keď zaúčtujem doklad v Knihe daňových dokladov, malo by mi automaticky ponúknuť zaúčtovanie do Peňažného denníka. Stále mi však zadáva len možnosť zaúčtovať do Pokladničnej knihy, do ktorej účtovať nechcem. Kde to mám nastaviť, neviem na to prísť. Ďakujem Vám vopred...
Už som na to prišla, ak to iným pomôže tak: v knihe DD stlačiť P a hviezdičkou označiť to, kam chceme účtovať.
Lexxy
09.04.11,15:03
aj mne by mohol niekto poradiť s tými daňovými skupinami:((
adinka55
11.04.11,05:52
aj mne by mohol niekto poradiť s tými daňovými skupinami:((


Skus napisat konkretny priklad, ak budem vediet pomozem....
adam
25.04.12,14:51
Potrebujem súrne poradiť. Chcem vytlačiť kompletný peňažný denník, ale vytlačí len prvú stranu a na druhej sú len vypísané kolónky bez číselných údajov, žiadne členenie ( nákup tovaru, mzdy...), prázdna strana. Prosím,kde a ako to mám nastaviť??? Faktúry tlačí v poriadku. Ďakujem pekne...
adam
25.04.12,15:31
už som na to prišla, ďakujem
jb0863
27.04.12,09:05
dobry den, poprosim niekoho , kto este uctuje mrp v dos-e JU , ci som spravne zauctovala
-nakup prac.rukavic P25/12-prev.rezia
-nakup PHM P25/12-prev.rezia
-predaj tovaru P1/1
-predaj sluzieb P2/2
Ak mi pride pokl.doklad o zaplateni s dod.listom, kde je nakup tovaru a manipulacne poplatky,(alebo je tam zauctovane cestovne ) tak nakup tovaru P22/9 a cestovne P25/12-prev.rezia(je to uhradene pri prevzati tovaru)
Ked ja vystavim fak.za prenajom zauctujem to ako P2/2 - predaj sluzieb ?
A este sa chcem opytat aky je rozdiel medzi materialom a tovarom?????
Ked kupim v hotovosti nahradny diel na vozidlo a ostane mi na sklade to je.....:confused: a ked ten diel sa ide pouzit na vozidlo to je.......:confused:
Dakujem:)
jb0863
27.04.12,10:15
prosim , nikto nevie poradit, nechcem dalej uctovat , aby som v pripade zleho zauctovanie nemala vela opravok....