sonicka_1
17.03.11,13:41
Dobry den,
minuly rok som bola studentkou az do júla, chcem si podat danove priznanie, aby mi vratili dan (predminuly rok som podala a dostala zrazenu dan naspat), len neviem ako je to teraz, ked som studentkov bola do jula, potom som pracovala na dohodu a od decembra som SZCO. Su aj nejake limity, ktore nesmiem presiahnut aby mi dan vratili? Suvisi to s tym, ze som bola studentka?
Dakujem za rady,
SM
Tweety
17.03.11,12:43
Dobry den,
minuly rok som bola studentkou az do júla, chcem si podat danove priznanie, aby mi vratili dan (predminuly rok som podala a dostala zrazenu dan naspat), len neviem ako je to teraz, ked som studentkov bola do jula, potom som pracovala na dohodu a od decembra som SZCO. Su aj nejake limity, ktore nesmiem presiahnut aby mi dan vratili? Suvisi to s tym, ze som bola studentka?
Dakujem za rady,
SM
Ak máš teda príjmy aj ako živnostník, podáš DP typu B a v ňom uvedieš všetky príjmy, ako zo ZČ, tak aj zo živnosti.
sonicka_1
17.03.11,13:01
Ano, mna ale zaujima narok na vratenie dane z dohody. Dakujem
Tweety
17.03.11,13:06
Ano, mna ale zaujima narok na vratenie dane z dohody. Dakujem
V DP sa nerobí samostatné vrátenie daní z dohôd, alebo len zo ZČ, ide o celkovú daň z príjmov a o preddavok na daň, alebo ZD,( ako preddavok). Ak tvoje príjmy neboli vysoké, pri uplatneni NČ, budeš mať preplatok dane.