lover
28.12.05,09:59
Dobry den prajem, rad by som sa informoval ohladne sprostredkovania predaja nehnutelnosti. Venujem sa predaju vozidiel a popri tom mam zaujem venovat sa aj realitam, avsak mam iba volnu zivnost a realitna cinnost je zahrnuta vo viazanych zivnostiach. Islo by vsak iba o sprostredkovanie zakaznika pre realiatnu kancelariu resp. spolocnost, ktora by ma v tomto zastresovala. Je potrebne i v tomto pripade mat viazanu zivnost, alebo tato by bola nutna iba pri prevadzkovani realitnej kancelarie??? Dakujem.
ajobs
28.12.05,15:05
Dobry den prajem, rad by som sa informoval ohladne sprostredkovania predaja nehnutelnosti. Venujem sa predaju vozidiel a popri tom mam zaujem venovat sa aj realitam, avsak mam iba volnu zivnost a realitna cinnost je zahrnuta vo viazanych zivnostiach. Islo by vsak iba o sprostredkovanie zakaznika pre realiatnu kancelariu resp. spolocnost, ktora by ma v tomto zastresovala. Je potrebne i v tomto pripade mat viazanu zivnost, alebo tato by bola nutna iba pri prevadzkovani realitnej kancelarie??? Dakujem.

Ide o to, ako by sa to správne pomenovalo. Podľa mňa aj pri sprostredkovaní obchodu, výroby a dopravy môžeš vykonávať len to, čo je v rozsahu voľných živností.
Sprostredkovanie obchodu, výroby a dopravy v rámci koncesovaných živností je opäť koncesovanou živnosťou.
Robiť to môžeš tak, že budeš mať na dané činnosti zodpovedného zástupcu.
Osmijanko
30.12.05,09:21
Dobrý nápad, treba sa len skontaktovať s RK a dohodnúť spoluprácu za presne daných podmienok. Na založenie vlastnej RK je potrebné preukázať sa zodpovedajúcim vzdelaním /ekonomické, právnické,stavebné/, spoluprácou s inou Rk sa tomu dá vyhnúť a ťažisko tvojej práce nemusí byť real. činnosť, ale ak sa vyskytne klient, dá sa z toho vyťažiť tak, že obe strany budú spokojné. Vybrala by som si takú RK, ktorá má dobre dostupné kancelárie so skúsenými maklérmi. Držím palce v podnikaní.
lover
03.01.06,08:53
Dakujem. Takze ako som pochopil, pokial si nezakladam vlastnu RK(kde by som si musel zakladat koncesovanu zivnost a bolo by tam potrebne vysokoskolske vzdelanie resp. patriacna prax), tak mi staci volna zivnost, kde budem pre RK sprostredkovavat klienta na predaj a kupu nehnutelnosti? Mam pravdu? Dakujem a prajem vsetkym stastny a uspesny novy rok 2006.
Osmijanko
03.01.06,19:51
Po poriadku. Najprv si ujasni, o aký počet klientov pri sprostredkovaní predaja a kúpy nahnuteľností by išlo. Ak myslíš, že by stálo za to mať vlastnú RK a tým aj riadny zisk, všetko o danej problematike môžeš naštudovať alebo pohodlnejšie je absolvovať školenie, info na www.sora.sk. Ak by išlo len o príležitostnú službu pre klientov, je lepšie dohodnúť sa na spolupráci s existujúcou RK. Tá spolupracuje pri vyhotovovaní zmlúv s právnikom, notárom, vedia všetko o daniach, možnostiach financovaní nehnuteľnosti, vedia, ako sa vyhnúť podvodom...Túto možnosť nazvime technická pomoc pre uskutočnení obchodu.Ďalšia možnosť je stať sa popri inom podnikaní realitným maklérom, ktorý pracuje pre RK za príslušnú províziu.
pyton
03.01.06,20:42
Aj mňa by zaujímalo, aké vzdelanie je potrebné /a aká je to živnosť/....
poznám jednu RK o jednej osobe a tá má len SŠ vzdelanie :eek: , je to obyčajná sro.

/Díky osmijanko za dobrý tip na tie kurzy, nevedela som, že aj takéto kurzy sú. Poznám len účtovné a daňové ;)./
pyton
03.01.06,21:10
Ešte prikladám jednu užitočnú stránku:
:) http://www.narks.sk/
pyton
04.01.06,08:39
Tak som pozerala, aký text má v obch. registri uvedená tá realitka, ktorú spomínam v príspevku 6. /So SŠ vzdelaním./ Takže:
Predmet činnosti: sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)