zamasikova
17.03.11,15:00
Prejdem k veci. Mamka a kolegina v obchode podpísali hmotnu zodpovednosť ako predavačky. Mamka je na dohodu. Chcela som sa opýtat ci to vplýva aj na dohodárov...... Kolegina je na zmluvu. Ako to je vlastne. Dakujem pekne.
Tweety
17.03.11,14:10
Prejdem k veci. Mamka a kolegina v obchode podpísali hmotnu zodpovednosť ako predavačky. Mamka je na dohodu. Chcela som sa opýtat ci to vplýva aj na dohodárov...... Kolegina je na zmluvu. Ako to je vlastne. Dakujem pekne.
Je to v súlade so ZP.
zamasikova
20.03.11,17:19
Dakujem ale echáúpem.. a este k tomu zamestávateľ ich prinutil podpisat hmotu zodpovedost...tak podpísali obidve ... a teraz ked sa stae nejaka skoda tak zacvakaju oni... a k tomu robí v takej lokalite kde sa vyskytujú romovia tak kradnu co dalej mame robit:(
buchač
20.03.11,17:29
Dakujem ale echáúpem.. a este k tomu zamestávateľ ich prinutil podpisat hmotu zodpovedost...tak podpísali obidve ... a teraz ked sa stae nejaka skoda tak zacvakaju oni... a k tomu robí v takej lokalite kde sa vyskytujú romovia tak kradnu co dalej mame robit:(

...ako Ťa niekto môže prinútiť podpísať niečo ......nechápem ...:confused:

...je potrebné len osobnú hmotnú zodpovednosť podpísať a nie kolektívnu...

...ani nespomínam , nevravím už o poistení hmotnej zodpovednosti ...;)
zamasikova
22.03.11,11:22
Ahoj no neviem ci sme sa pochopili... moja mamka robí v obchode .... po zistení pri inventúre sa zistilo že mali vysoké manko ... v tom zamestnávateľ ich viac menej prinutil podpísať dohodu o hmotnej zodpovednosti .. a chcem vediet ci to vlastne platí aj pre nu ked je u zamestnávateľa na dohodu.... diky
rdb
22.03.11,11:25
Odpoved je stale rovnaka, ano plati to aj pre nu.
.
A naozaj sa treba poistit!
ivka70
22.03.11,11:27
Ahoj no neviem ci sme sa pochopili... moja mamka robí v obchode .... po zistení pri inventúre sa zistilo že mali vysoké manko ... v tom zamestnávateľ ich viac menej prinutil podpísať dohodu o hmotnej zodpovednosti .. a chcem vediet ci to vlastne platí aj pre nu ked je u zamestnávateľa na dohodu.... diky

Ak podpisala hmotnu zodpovednost, je uplne jedno, ci pracuje na dohodu aleo na TPP.
Ale nechat sa donutit nieco take podpisat ...to zanamena, ze si vobec neuvedomuje, co to pre nu znamena, moze zaplatit viac ako za cely cas v obchode zarobila.

Aspon dufam, ze nic nepodpisovali spatne ,ale az od zistenia inventurneho stavu.