problemovazena
17.03.11,15:31
Dobrý den,
mam stvorrocnu dceru, pricom jej otec z rodneho listu, o ktorom som si myslela, ze je otec, si dal urobit testy DNA a zistilo sa, ze nie je otcom.. Jej SKUTOCNY otec (jediny iny potencionalny) zije v zahranici a nie je Slovak. Avsak tento prvy otec jej platil vyzivne stanovene sudom vo vyske 190e mesacne. Teraz vsak odo mna ziada, aby som zmenila malej priezvisko. samozrejme, ze rada by som toto priezvisko zmenila na priezvisko SKUTOCNEHO otca, ale on s tym nesuhlasi. davame teraz robit dna testy aj prenho, ale ja viem, ze bude iste on otcom, pretoze s nikym inym som intimny pomer nemala. Otazky, ktore mam... ako ho prinutit na zmenu priezviska... a ci moze otec, ktory na nu platil vyzivne styri roky ziadat tie peniaze spat a ako sa mozem v tomto obranit? pretoze vyse 8000euro jednoducho nemam... musi to potom preplatit jej skutocny otec?
arizona
17.03.11,14:53
problemovazena
17.03.11,15:58
ako ja tomu chapem, ze musim podat navrh na zrusenie otcovstva, ale ako potom urobit to, aby jej skutocny otec jej dal priezvisko? a co s tymi financiami? to nechapem..
arizona
17.03.11,16:22
buchač
17.03.11,18:55
Dobrý den,
mam stvorrocnu dceru, pricom jej otec z rodneho listu, o ktorom som si myslela, ze je otec, si dal urobit testy DNA a zistilo sa, ze nie je otcom.. Jej SKUTOCNY otec (jediny iny potencionalny) zije v zahranici a nie je Slovak. Avsak tento prvy otec jej platil vyzivne stanovene sudom vo vyske 190e mesacne. Teraz vsak odo mna ziada, aby som zmenila malej priezvisko. samozrejme, ze rada by som toto priezvisko zmenila na priezvisko SKUTOCNEHO otca, ale on s tym nesuhlasi. davame teraz robit dna testy aj prenho, ale ja viem, ze bude iste on otcom, pretoze s nikym inym som intimny pomer nemala. Otazky, ktore mam... ako ho prinutit na zmenu priezviska... a ci moze otec, ktory na nu platil vyzivne styri roky ziadat tie peniaze spat a ako sa mozem v tomto obranit? pretoze vyse 8000euro jednoducho nemam... musi to potom preplatit jej skutocny otec?
Sorry ...ale určite ...??? ;)

...€ - čka nemáš ...hm , on ich asi mal , musel , čo ???...či ...???

Súhlasí , nesúhlasí ...nemá šanc , ak je ten jediný - ďalší ...:cool:
Koľkí už nesúhlasili ...a sú najprv na úradoch takto vedení a potom aj spätne platili ...
iriska
20.03.11,12:54
1. daj dieťaťu svoje priezvisko, či?
2. spotrebované výživné na maloleté dieťa sa nevracia, čiže nedostane ich od teba.
buchač
20.03.11,13:12
1. daj dieťaťu svoje priezvisko, či?
2. spotrebované výživné na maloleté dieťa sa nevracia, čiže nedostane ich od teba.

Ak súd žalobe o zapretie otcovstva vyhovie, teda ak zistí, že manžel nie je otcom dieťaťa, ktoré sa narodilo jeho manželke, má to ten právny následok, že od samého začiatku (ex tunc) nemá voči dieťaťu rodičovské práva a povinnosti. Až po právoplatnosti takéhoto rozhodnutia súdu by bolo možné k uvedenému dieťaťu určiť otcovstvo inému mužovi podľa v poradí druhej alebo tretej domnienky otcovstva. Voči určenému otcovi dieťaťa by bolo možné uplatňovať náhradu nákladov vynaložených na osobnú starostlivosť a výživu dieťaťa. Za konanie o zapretie otcovstva sa platí súdny poplatok vo výške 2000,--Sk.

http://www.vop.gov.sk/zrusenie-otcovstva-ak-s-tym-otec-suhlasixx