alexanderko
17.03.11,16:29
Dobrý deň prajem
prosím o pomoc.
Chcem si kúpiť jazdené r.v. 2002 úžitkové vozidlo zo zahraničia. Ja som FO, neplatím DPH. Lenže predajca mi ho predáva za cenu 20 000 eur plus DPH! Auto predáva český predajca ale vozidlo je na nemeckých ŠPZ! Ako mám postupovať, kde sa platí DPH? U nás na Slovensku alebo v ČESKU predajcovi! Počul som ze DPH sa neplatí ak auto ja ďalej nebudem predávať! Ako sa to DPH vlastne v takomto prípade uhrádza?
Prosím o rady ako mám postupovať!
Ďakujem za vaše rady
IvoM
18.03.11,08:11
Predajca postupoval správne, nie si plátca DPH takže Ti ho predá s DPH, Ty však nepostupuješ správne nakoľko si sa mal pred nadobudnutím tovaru nad 13 941,45 EUR registrovať na DÚ podľa §7.1 nakoľko táto DPH sa má odviesť na Slovensku.
alexanderko
18.03.11,10:31
ďakujem
ale ak ja viem tak ak ide o jazdené vozidlo tak sa odvádza DPH v tom štáte kde som ho kúpil... na Slovensku sa DPH odvádza vtedy ak kupujem napr. z Nemecka nové vozidlo! ak sa nemýlim takto by to malo byt
IvoM
18.03.11,13:26
Pozri ak sa Ti nepáči moja odpoveď, sprav ako uznáš za vhodné, ja som Ti svoj názor napísal, keď ale budeš mať daňovú kontrolu a pri nej Ti zistia že si neodviedol z uvedeného vozidla DPH a dorúbia Ti ju tak si potom spomeň na §7.1
Luba
18.03.11,20:01
ďakujem
ale ak ja viem tak ak ide o jazdené vozidlo tak sa odvádza DPH v tom štáte kde som ho kúpil... na Slovensku sa DPH odvádza vtedy ak kupujem napr. z Nemecka nové vozidlo! ak sa nemýlim takto by to malo byt

Ak si auto kupuješ ako FO-podnikateľ a nie FO-občan, t.j. ako zdaniteľná osoba, tak IvoM má jednoznačne pravdu. Niekedy sa pri ojazdenom aute odvádza DPH v krajine, kde ho predávajú (režim použitého tovaru) a niekedy treba DPH odviesť v krajine, kde je kupujúci. V tomto prípade to podľa všetkého malo byť to druhé.