radka1
28.12.05,10:19
Ahojte, keďže od 1.9.2005 sa odvádza do ZP aj z príspevku zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové pripoistenie zamestnanca, mohli by ste mi poradiť, ako to má vyzerať na výplatných páskach? Dávate to do hrubej mzdy zamestnanca?
A ako to potom je vo výkaze do ZP, celkový príjem je taký istý ako vymeriavací základ, teda obe sú navýšené o ten príspevok zamestnávateľa na DDP?
Za skorú odpoveď vám moc-moc ďakujem.
RADKA
Jozef Mihál
28.12.05,09:23
V sume hrubej mzdy zamestnanca uvedenej na výplatnej páske by príspevok zamestnávateľa na DDP/DDS nemal byť zahrnutý. Na výplatnej páske by mal byť samotný vymeriavací základ na ZP, aby si zamestnanec mohol skontrolovať, či výpočet odvodu na ZP prebehol v poriadku.

Vo výkaze do ZP je položka "celkový príjem" zhodná s položkou "vymeriavací základ", tj. v oboch je započítaný príspevok zamestnávateľa na DDP/DDS. Samozrejme, toto platí len ak suma celkového príjmu je max. 43095 Sk. Ak je vyššia, tak "vymeriavací základ" je suma 43095 Sk.
radka1
28.12.05,13:02
No super, ďakujem, veľmi ste mi pomohol.

Ešte ma napadlo, ja som túto zmenu totižto neskoro postrehla. Ako mi odporúčate to teraz urobiť. Stačí jednorázovo omeškané odvody zahrnúť v nasledujúcej výplate, alebo budem musieť poslať opravné výkazy? Programovo to totižto ešte nemám upravené a čas letí...
RADKA
Jozef Mihál
28.12.05,13:17
Samozrejme poslať opravné výkazy a čím skôr doplatiť chýbajúce sumy.