nikulik
28.12.05,10:24
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, či by ste si nenašli chvíľku čas a nepozreli sa na tieto jednotlivé položky. V mojom programe si môžem vybrať z týchto položiek pri počítaní mzdy, a to som tu nedala všetky nahrady :eek: . Mám v tom strašný chaos, zatial som používala len to čo je hrubo vyznačené. Keby ste mali trošku čas, a napísali mi ku každému kedy sa to používa, tak Vám budem veľmi vďačná.:)

Náhradné voľno
Neplatené voľno osprav. do 30 dní
Neplatené voľno osprav. nad 30 dní
Voľno bez náhrady mzdy-ospravedln.
Voľno neplatené ošetrovné od 11. dňa
Neospravedlnená neprítomnosť

Náhrada mzdy-osobné prekážky P
Náhrada mzdy-predčasné ukonč.PP
Náhr. mzdy-osob.prekážky §141-2a)1
Náhr. mzdy-osob.prekážky §141-2c)1
Náhr. mzdy-osob.prekážky §141-2c)2
bendži
28.12.05,10:02
Náhradné voľno - voľno poskytnuté za odpracovaný čas v inej dobe, t.j. ak v jeden deň napríklad miesto 8 hodín odpracujem hodín 10, môžem si po dohode so zamestnávateľom samozrejme tie dve hodiny vyčerpať náhradné voľno

Neplatené voľno osprav. do 30 dní - neplatené voľno dohodnuté so zamestnávateľom, nahlasuje sa aj na sociálku, v podstate je to čerpanie voľna, kedy zamestnanec nechodí do zamestnania, ale nepoberá žiadny plat ani za neho zamestnávateľ neplatí odvody

Neplatené voľno osprav. nad 30 dní... to isté, len tam máš časovú hranicu

Voľno bez náhrady - tak tu začínam tápať, ale ja osobne by som sem zaradila návštevy lekárov po prečerpaní tých 7 dní, ktoré zamestnávateľ prepláca...
nikulik
28.12.05,11:32
A kde by malo ísť to, ak zamestnanec nie je cely den v praci, ale len na pol dňa ma papier od lekára, čiže absencia, kde by som to mala zaradiť?
vladan
28.12.05,11:38
A kde by malo ísť to, ak zamestnanec nie je cely den v praci, ale len na pol dňa ma papier od lekára, čiže absencia, kde by som to mala zaradiť?

- 4 hodiny neospravedlnená neprítomnosť
- 4 hodiny vyšetrenie/ošetrenie zamestnanca (paragraf viď ZP)