majky78
17.03.11,18:03
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, momentálne som zamestnaná, ale našla som si novú prácu s nástupom od 1. mája. Súčastného zamestnávateľa som informaval, že by som sa rada dohodla na výpovedi k tomuto dátumu, ale zamestnávateľ mi povedal, že skôr ako k 1, júnu ma neuvoľní. V novej práci mi tak dlho čakať nemôžu a ja by som nerada o ňu prišla. Vie niekto o možnosti ako by sa tie dva mesiace dali skrátiť?
Ďakujem za odpoveď.
terezamaria
17.03.11,17:07
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, momentálne som zamestnaná, ale našla som si novú prácu s nástupom od 1. mája. Súčastného zamestnávateľa som informaval, že by som sa rada dohodla na výpovedi k tomuto dátumu, ale zamestnávateľ mi povedal, že skôr ako k 1, júnu ma neuvoľní. V novej práci mi tak dlho čakať nemôžu a ja by som nerada o ňu prišla. Vie niekto o možnosti ako by sa tie dva mesiace dali skrátiť?
Ďakujem za odpoveď.

Nie je iná možnosť. Keď Ťa zamestnávateľ neuvoľní k 1.5., tak nebude súhlasiť so skončením pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP. Takže podaj si Výpoveď,výpovedná doba Ti začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca a k 31.5. Ti skončí.
KEJKA
17.03.11,17:12
je marec, takže ked stihneš do konca mesiaca doručiť výpoveď /nie dohodu o vypovedi, to je nezmysel/
tak ti začne plynúť výpovedná doba od 1.4.
apríl a máj sú dva mesiace zákonnej výpovednej doby.
Oficiálne a zákonne skončiť môžeš k 31.5.2011 a oficiálny nástup 1.6.2011.
Ak máš starú dovolenku, tak si ju od mája čerpaj, posuň si nástup o týždeň, kvôli tomu sa nový zam-eľ nezblázni, aj tak sú tam sviatky hm, pripadajú na nedeľu, takže nič.
máš nárok aj na novú dovolenku, môžeš ísť k lekárovi, závisí akého charakteru je tá nová práca, možno by sa dalo dohodnúť na kratší PP. Súbežne môžeš mať dva pracovné pomery, po 1 mesiaci výpovednej doby sa možno aj tvoj terajší zam-eľ zmieri s tvojím odchodom, nájde si náhradu,...... všetko sa utrasie.
Inak väčšinou zam-ci kašlú na výpovedné doby, proste sa zoberú a odídu...... ale to nevrhá dobré svetlo ani v novom zamestnaní, všetko sa môže obrátiť proti tebe.
majky78
17.03.11,18:36
A nebude problém s tým, že budem mať dvoch zamestnávateľov?
veronikasad
17.03.11,18:39
A nebude problém s tým, že budem mať dvoch zamestnávateľov?
Máš v pracovnej zmluve uvedené, že v prípade nedodržania výpovednej doby má zamestnávatel nárok na náhradu v sume priemerného mesačného zárobku ?
majky78
17.03.11,19:44
Áno v zmluve mám taký bod, že zamestnávateľ má nárok na náhradu mzdy.
KEJKA
17.03.11,21:10
A nebude problém s tým, že budem mať dvoch zamestnávateľov?
nie, dnes môžeš mať viacerých zamestnávateľov.