K.A.T.K.A
17.03.11,19:31
Prosím Vás, vo výkaze o majetku a záväzkoch mi ALFA vykazuje iné pohľadávky a záväzky, ako mám v evidencii pohľadávok a záväzkoch. Čo mi tam mohlo pripočítať? Neviete mi prosím poradiť?
Zita5
17.03.11,18:48
Alfa to ťahá z predchádzajúcich rokov, niekde tam máte nevysporiadané záväzky .

Ak si dáte tlačiť evidenciu záväzkov od 1.1.2010 do 31.12.2010 - tak suma ktorá nie je uhradená sa Vám nerovná so záväzkami vo výkaze .T.J.berie Vám do evidencie len záväzky , ktoré ú od 1.1.2010, nie staršie .
Ale naopak Výkaz zobrazí záväzky celkom, čiže aj z predchádzajúcich rokov .

Pri tlači tejto evidencie musíte zadať obdobie od .......obdobie predošlého roku(predošlých rokov odkiaľ sa ťahajú nevysporiadané záväzky) .Podľa správnosti by ste ich mali mať ako počiatočný stav v roku 2010.
DanielaSL
17.03.11,18:53
Len doplním. Záväzky môžu byť napríklad navýšené o sociálny fond.
K.A.T.K.A
17.03.11,19:04
Alfa to ťahá z predchádzajúcich rokov, niekde tam máte nevysporiadané záväzky .

Ak si dáte tlačiť evidenciu záväzkov od 1.1.2010 do 31.12.2010 - tak suma ktorá nie je uhradená sa Vám nerovná so záväzkami vo výkaze .T.J.berie Vám do evidencie len záväzky , ktoré ú od 1.1.2010, nie staršie .
Ale naopak Výkaz zobrazí záväzky celkom, čiže aj z predchádzajúcich rokov .

Pri tlači tejto evidencie musíte zadať obdobie od .......obdobie predošlého roku(predošlých rokov odkiaľ sa ťahajú nevysporiadané záväzky) .Podľa správnosti by ste ich mali mať ako počiatočný stav v roku 2010.

Skúšala som nastaviť rok od začiatku podnikania, a žiadne nevysporiadané pohľadávky a záväzky neevidujeme... Nemôže to byť v niečom inom?
veronikasad
17.03.11,19:15
Skúšala som nastaviť rok od začiatku podnikania, a žiadne nevysporiadané pohľadávky a záväzky neevidujeme... Nemôže to byť v niečom inom?
neukazuje ti v salde niektorý záväzok ako preplatený ? Párkrát sa mi stalo, že pri oprave v peňažnom denníku mi hodilo úhradu na úplne iný záväzok ako bol pôvodný ...
K.A.T.K.A
17.03.11,19:18
Čo sa týka pohľadávok som chybu už aasi našla. Manžel vystavil faktúru so zdaniteľným plnením 31.12.2010, ale dal ju už do tohto roka, aj s číslovaním tohto roka. Podľa mňa ju mal dať ešte s číslovaním v minulom roku, myslím si správne? Čo sa s tým dá teraz robiť?