simonkaaa
17.03.11,18:41
Dobry deň, stala sa mi jedna situacia.
Existuje jedno dievča, ktoré ma napadlo v istom klube, pričom mi už aj predtým vyhrožovala, z dôvodu žiarlivosti. Zdá sa jej, že sa príliš stýkam s jej bývalým priateľom. Pričom sme kolegovia v práci.
Cela situacia prebehla tak, že bola podguražena alkoholom, prišla za mnou najskôr ma slovne napádala rôznymi nadávkami, na ktoré som nereagovala a snažila sa ju ignorovať, so slovami nech radšej vytriezvie. Na to sa znovu vrátila a strelila mi facku, pričom mi natrhla peru. Som pacifista, a ani mi nenapadne opätovať facku. Podľa môjho názoru žijeme v 21. storoči, ako tak kultivovane.
Dá sa, alebo oplatí sa tento problém riešiť podaním trestného oznámenia, z obavy ďalšieho obťažovania.
Za odpoveď ďakujem
GabiZ
18.03.11,05:52
Ak chce osoba podať trestné oznámenie z dôvodu ublíženia na zdraví, mala by mať záznam od lekára o ošetrení. Aj keď nie je to ublíženie na zdraví také, žeby vyžadovalo dlhšiu PN. Takéto skutky ako je fyzické napadnutie môžeš kedykoľvek oznámiť na polícii (najlepšie však hneď po útoku). Ak sa nejedná o vážny skutok, nie je to trestný čin a zvyčajne to skončí ako priestupok na príslušnom obvodnom úrade. Pre svoju ochranu (ale záleží aj od útočníka, čo je to za osobu), ak máš pocit, že by k takýmto útokom dochádzalo častejšie a naozaj by aj prišlo, treba to vždy oznámiť na polícii. Ak by sa tieto skutky opakovali, pri ďalšom podaní je to už opakovaný útok a vtedy už by sa to mohlo hodnotiť ako trestný čin (záleží aj od následkov týchto útokov). Takže je na tebe, či to oznámiš na polícii. Možno v triezvom stave nie je taká odvážna a predvolanie na políciu (už nech to skončí pre ňu akokoľvek) jej určite nebude príjemné a nabudúce si rozmyslí, či bude takto útočiť.