Hannah.K
17.03.11,19:45
Dobry den,chcela by som sa spytat a zistit ci mi vie niekto poradit. Mam takyto problem,momentalne zijem v Anglicku s priatelom anglicanom a uvazujem o navrate na Slovensko z dovodu ze mi chyba rodina a priatelia a cele Slovensko. Moja otazka znie aku sancu najst si pracu na Slovensku ma moj priatel ako anglican,a ak si nenajde ake su sance ze sa prihlasi na urad prace,a ci potrebuje mat trvaly pobyt na Slovensku alebo aky je vlastne postup pri cudzincoch ktory chcu zit na Slovenksu. Dakujem velmi pekne a dufam za skoru odpoved. Anna
veronikasad
17.03.11,18:51
Dobry den,chcela by som sa spytat a zistit ci mi vie niekto poradit. Mam takyto problem,momentalne zijem v Anglicku s priatelom anglicanom a uvazujem o navrate na Slovensko z dovodu ze mi chyba rodina a priatelia a cele Slovensko. Moja otazka znie aku sancu najst si pracu na Slovensku ma moj priatel ako anglican,a ak si nenajde ake su sance ze sa prihlasi na urad prace,a ci potrebuje mat trvaly pobyt na Slovensku alebo aky je vlastne postup pri cudzincoch ktory chcu zit na Slovenksu. Dakujem velmi pekne a dufam za skoru odpoved. Anna
Aké vzdelanie má tvoj priatel ?
Napadá ma jazyková agentúra, kde by uplatnenie mohol nájsť.
Hannah.K
17.03.11,20:32
Problem je v tom ze priatel ma 41 rokov,vyuceny je za kuchara ale nikdy k tomu nemal vztah takze ani varit nevie!. Ale aj tak dakujem za radu.
Ice dive
17.03.11,20:42
Dobry den,chcela by som sa spytat a zistit ci mi vie niekto poradit. Mam takyto problem,momentalne zijem v Anglicku s priatelom anglicanom a uvazujem o navrate na Slovensko z dovodu ze mi chyba rodina a priatelia a cele Slovensko. Moja otazka znie aku sancu najst si pracu na Slovensku ma moj priatel ako anglican,a ak si nenajde ake su sance ze sa prihlasi na urad prace,a ci potrebuje mat trvaly pobyt na Slovensku alebo aky je vlastne postup pri cudzincoch ktory chcu zit na Slovenksu. Dakujem velmi pekne a dufam za skoru odpoved. Anna
no v prvom rade by sa mal prihlásiť na cudzineckej polícií a prihlásiť sa k trvalému pobytu to preto, aby mu vystavili preukaz cudzinca žijúceho v SR a aby sa s ním úrady normálne bavili (napr. založenie účtu v banke a pod...)..

nájsť si prácu bude asi zložitejšie i keď nemožné... asi by mal priateľ uvažovať o obdobnej práci akú vykonáva teraz v anglicku... napr. ja som sa stretol už s cudzincom pracujúcim ako fyzioterapeut, alebo dokonca v tescu v Petržalke istého času dokladal tovar anglicky hovoriaci černoch... takže možnosti zamestnanť sa sú len bude treba viac hľadať, avšak väčší problém vidím v tom, že ak by prišiel a dostal na výplatu po mesiaci práce 500 eur... tak ďalšie tri mesiace bude v šoku, že aká žobráčenka:D:D:D