Dianao
17.03.11,20:56
Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc
Stanislav 1975
17.03.11,19:57
Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc

Može si dať všetky príspevky, ktoré v danom roku zaplatil...Nezáleží na tom ,že sú to zavazky, ktore vznikli v minulosti...
veronikasad
17.03.11,19:59
Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc
vedie jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ?
Stanislav 1975
17.03.11,20:00
vedie jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ?

SZČO Veronika, tak vychádzajme z toho, že na 99% jednoduché...:):):)
Dianao
18.03.11,09:14
Ano, jednoduche uctovnictvo, dakujem za odpovede, cize kludne moze platit zavazky zo starych rokov s tym, ze mu to ide do nakladov v roku zaplatenia?
pefu
18.03.11,09:22
A ako je to s penále a úrokmi? Medzi položkami, ktoré nie sú daňovým výdavkom, sú len prirážky k zdravotnému poisteniu § 21 ods. 2a)? To znamená úroky a penále zo SP sú daňovým výdavkom?
Zdenka175
18.03.11,10:08
A ako je to s penále a úrokmi? Medzi položkami, ktoré nie sú daňovým výdavkom, sú len prirážky k zdravotnému poisteniu § 21 ods. 2a)? To znamená úroky a penále zo SP sú daňovým výdavkom?
- aktuálne platby do SP a aj platby minulého obdobia - výdavok ovplyvňujúci základ dane -členenie - Odvody SZČO - výdavok v roku úhrady
- úroky z omeškania(penále pre SP) - výdavok neovplyvňujúci základ dane -členenie - iné
- exekučné poplatky - VOZD - členenie prevádzková réžia výdavok v roku úhrady
Dianao
18.03.11,11:04
Ďakujem veľmi pekne aj za bonus k mojej otázke...
dobrava
18.03.11,11:50
Pekný deň, SZČO bol časť mesiaca na PN a OČR. Za uvedený mesiac si zaplatil na povinné nemoc. poistenie plnú sumu, za tento mesiac mu vyplatili PN a OČR. Ako toto zaúčtujem v peň. denníku? Je to POZD alebo toto vôbec neuvádzam v peň. denníku? Podotýkam, že zatiaľ nežiadal o vrátenie preplatku za dni v mesiaci, ktoré bol PN a OČR, za uvedený mesiac uhradil odvody v plnej výške. Vie mi niekto pomôcť s takýmto problémom?
dr.kuko
12.04.11,07:31
Može si dať všetky príspevky, ktoré v danom roku zaplatil...Nezáleží na tom ,že sú to zavazky, ktore vznikli v minulosti...
Dnes volala pani z danoveho uradu, ze si dlh zo sociálnej poisťovni nemoze uplatnit, v roku v ktorom ho zaplatil, viete mi niekto poradit paragraf, kde by som to mohol nastudovat, ze to tak nie je a ze je to tak ako tvrdite vy?
Vopred dakujem.