Willmond
17.03.11,20:28
Dobrý deň, hľadám niekoho ochotného a seriózneho, kto má kladný vzťah k účtovníctvu a pomohol by mi odpovedať na par otázok poprípade vyplniť moje prvé daňové priznanie typu A. (týkajúceho sa preddavkov)

Za každého pomocníka budem rád. ;)
Melnick
17.03.11,19:39
Daj údaje a pomocníkov tu budeš mať hneď niekoľko. :)
Willmond
17.03.11,19:49
ja tu už mám tému: „potvrdenie o preddavkoch na daň“ a neviem si s tým radi, že čo mám robiť podávať - nepodávať (a keď podať tak som začiatočník, tak to neviem vypísať) , dostanem vôbec nejaké preddavky ??? budem rád za každú pomoc .....
Melnick
17.03.11,19:53
Pokiaľ nedáš "čísmenká" radu nečakaj .:)
Willmond
17.03.11,20:00
"čísmenká" - rozmýšľam či sú to slová alebo eurá :-D ....no ja by som potreboval pomôcť vyplniť daňové priznanie typu A sam to nedokážem preto hľadám parťáka čo mi pomôže.
Melnick
17.03.11,20:07
čísmenká = čísla , v Tvojom prípade z Potvrdenia .......
Melnick
17.03.11,20:09
Dobrý deň, hľadám niekoho ochotného a seriózneho, kto má kladný vzťah k účtovníctvu a pomohol by mi odpovedať na par otázok poprípade vyplniť moje prvé daňové priznanie typu A. (týkajúceho sa preddavkov)

Za každého pomocníka budem rád. ;)

Willmond, ja som povrchne čítala Tvoj príspevok, prepáč, ale ja som všetko ostatné, okrem toho vyznačeného modrou :eek::eek::D:D:D
Willmond
17.03.11,20:16
prečo povrchne je to až také amatérske:-D .....mne stačí, že si ochotná a máš kladný vzťah k účtovníctvu:-D však nikto nie je svätý a niekde tam vo vnútri mi chceš pomôcť ....cítim to :-D a ja to myslím seriózne ale s humorom ....môžem ti to poslať do spravy alebo na mail nech to je diskrétne ....
ewita888
17.03.11,20:20
v tej druhej tvojej téme som ti napísala, že tých návodov tu máš niekolko.. keby si aspoň trošku pohľadal, zatial čo tu diskutuješ, si to mohol mať aj hotové..
Melnick
17.03.11,20:25
v tej druhej tvojej téme som ti napísala, že tých návodov tu máš niekolko.. keby si aspoň trošku pohľadal, zatial čo tu diskutuješ, si to mohol mať aj hotové..

ewita888, ja som tu dnes za dobrú. :D:D:D

Dnes som ešte neurobila dobrý skutok, tak to chcem odčiniť. :)
nikulik
17.03.11,20:30
Willmond, je pekne ze to chces diskretne,ale tym ze to tu vsetko uvedies tak mozno pomozes nielen sebe ale aj ostatnym :)
ewita888
17.03.11,20:31
ewita888, ja som tu dnes za dobrú. :D:D:D

Dnes som ešte neurobila dobrý skutok, tak to chcem odčiniť. :)
ale veď ja nič proti tebe :--- ja zase robím dnes len dobré skutky, tak som si to potrebovala vykompenzovať.. tak som ho vyhrešila :D:D
Willmond
17.03.11,20:43
tak dievčatá verím, že všetky ste tu pre dobré skutky a raz vám to karma vráti tak ste ma teda presvedčili a napíšem to sem, len mi napíšte čo presne potrebujete ....alebo budem rád keď to z nejaká z vás bude riešiť diskrétne ...a mne keď sa to podarí vyplniť tak to sem zavesím ....ja hlavne potrebujem mať niečo v kolonkách. ....len ma nehrešte ani nič podobné :-D ...berte do úvahy, že som amatér a začiatočník a rád sa učím a rýchlo :-D
ewita888
17.03.11,20:51
Willmond
17.03.11,20:54
ewitka ďakujem toto už som si tu našiel ale ja to mam úplne inak preto aj hľadám tu pomoc ....Melnick nieco navrhovala, čo dohodneme sa:-D ?
Melnick
17.03.11,21:01
Podľa čoho usudzuješ, že máš rozdielne DP od toho vzorového ?

mimotemy choď si do profilu prečítať odkazy odo mňa. Rýchlo, o polnoci som za zlú . :D
Willmond
17.03.11,21:25
Melnick- musíš ma kontaktovať ty ja mam súkromne spravy zablokované, pretože som asi nováčik neviem ...len mi prosím napíš ...lebo polnoc sa blíži a ja si ta chcem vidieť ešte tvoju dobrú polovičku:-D
Melnick
17.03.11,21:52
Melnick- musíš ma kontaktovať ty ja mam súkromne spravy zablokované, pretože som asi nováčik neviem ...len mi prosím napíš ...lebo polnoc sa blíži a ja si ta chcem vidieť ešte tvoju dobrú polovičku:-D

mimotemyNeboj, ľudia sa tak rýchlo nemenia. To som Ťa iba strašila :D , že budem za zlú.:)
Willmond
17.03.11,21:56
inak pardon, že tu robím mimo témy ale potrebujem príspevky aby som ti mohol napísať konečne SS ...a zatiaľ nie si zla ...si dosť ochotná ...preto máš u mňa palec hore :-D
Marína
17.03.11,21:59
Majka ti písala do tvojho profilu, tu http://www.porada.sk/member.php?u=224893 , nie cez SS.
Majka, hádam to do rána voľajako splichtáte.:D:---
Willmond
17.03.11,22:04
Marína- ďakujem za upozornenie, ja viem ona mi píše len ja nemôžem nič ta skúšam nahrabať príspevky, ešte raz pardon za spam ....verím, že sa niekam dopracujeme teda neviem ako sa u dlho ponocuje :-D
Melnick
17.03.11,22:12
Však sa pozri na moje príspevky a uvidíš, že aj do rána. Ja totiž makám na daňových priznaniach a chvíľami sem robím nákuk, či sa Poraďáci slušne chovajú :D:D:D


To Evka :

Ja verím, že keď nie dnes, tak do 31. marca to určite spáckame. :D
Marína
17.03.11,22:17
Marína- ďakujem za upozornenie, ja viem ona mi píše len ja nemôžem nič ta skúšam nahrabať príspevky, ešte raz pardon za spam ....verím, že sa niekam dopracujeme teda neviem ako sa u dlho ponocuje :-D
Neospravedlňuj sa, veď je to tvoja téma a je plne v tvojej réžii.;):)
Willmond
17.03.11,22:23
Tak to rád počujem akože mne to zas tak neponáhľa, skôr mi vŕta v hlave ako tu fungujú tie ss aby som mohol fungovať.....tak ako vidím vy ste tu už všetci, ako jedna veľká milujúca rodina....ale ako vidím máte to tu pevne pod kontrolou lepšie ako Alcatraz :-D ....tak ako čítam, tak vyzerá, že mi pomôžeš alebo si namýšľam:-D
Willmond
17.03.11,22:26
Marína - ďakujem, že ste ma prijali ako člena rodiny:-D ...a dúfam, že sa nám podarí natočiť, niečo s happy endnom :-D
Willmond
17.03.11,22:31
A inak toto mi to píše:

Willmond, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

1. Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
2. Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
3. Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

ale som spamer :-D hanba mi :-D
cloe
17.03.11,22:31
Tak to rád počujem akože mne to zas tak neponáhľa, skôr mi vŕta v hlave ako tu fungujú tie ss aby som mohol fungovať.....tak ako vidím vy ste tu už všetci, ako jedna veľká milujúca rodina....ale ako vidím máte to tu pevne pod kontrolou lepšie ako Alcatraz :-D ....tak ako čítam, tak vyzerá, že mi pomôžeš alebo si namýšľam:-D

To si píš, že Ti pomôžu. Máš šťastie, že sa Ťa ujali tieto dve dobré duše:)
Lepšie si nemohol natrafiť. A to myslím vážne.
Marína
17.03.11,22:42
Ďakujem Vierka, aj za Majku.:)
Melnick
17.03.11,22:51
To si píš, že Ti pomôžu. Máš šťastie, že sa Ťa ujali tieto dve dobré duše

Lepšie si nemohol natrafiť. A to myslím vážne.







Kočky bacha, vonku prší a ja nechcem, aby mi napršalo do nosa. :D
cloe
17.03.11,22:57
Kočky bacha, vonku prší a ja nechcem, aby mi napršalo do nosa. :D

A čo ty robíš vonku a radšej sa neschováš? Zmokne Ti notebook!:D
Willmond
17.03.11,22:59
cloe- to ja viem, mne to bolo jasne od prvého príspevku, že som v dobrej spoločnosti :-D

Tak dobre dobré duše ja si už dávam relaxing a posúvam to na zajtra .

Melnick - keď sa m nerozbehnú tie súkromné správy tak mi prosím zaves do profilu mail a napíšem ti tam ....mysli na mňa lebo ja myslím na teba :-D a samozrejme aj na ostatných:-D
Tak všetkým dobrým dušám a kočkám prajem pekne sny ....
Melnick
17.03.11,23:06
OK - dávame Ti voľno. :)
pepsikova
18.03.11,02:54
..joj, aká pekná, plodná téma...niekto by mi mohol vysvetliť, čo je to ten "seriozny" vzťah k účtovníctvu...žeby úroveň účtovníka?..
Willmond
18.03.11,09:04
Dobrý deň, tak aj dnes ma tu máte :-D ....všetkým zúčastneným prajem pekný deň aj keď o počasí sa to povedať nedá .....:-(....
Melnick- ďakujem za voľno :-P a ani dnes mi nefungujú tie súkromné správy neviem či som nejaký zlý, alebo čo? :-D keď tak mi napíš na môjho maila, budem tak očakávať tvoje veličenstvo:-D

pepsikova- vitaj medzi nami plodnými :-D....keďže som to napísal ja tak to aj vysvetlím ....ide vlastne o vzťah ako partnera a partnerky, kde sa ľúbia v chorobe v nešťastí proste láska ako z amerického romantického filmu, kde už na začiatku vieš ako skončí celý film :-D ...a tie úrovne sú tu asi na najvyššej méte opravte ma ak sa mýlim :-D :-D
veronikasad
18.03.11,09:10
Willlmond, ak by si bol - po tolkých príspevkoch - napísal základné údaje z potvrdení, určite sa nájde na Porade dobrá duša, ktorá ti napíše čísla riadkov - a prepíšeš si ich do DP.

Preddavky máš uvedené nula - žiadnu daň ti DU nevráti. A možno ani nemáš žiadnu povinnosť podť DP - čo ti potvrdíme len na základe tebou vedenej sumy v riadku 01
Willmond
18.03.11,09:47
OK zlomili ste ma a ja chcem vedieť na čom som .

1. Prve potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 11:Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (157,30 €)
13: Úhrnná suma dane (29.88 € )

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

2. Druhé potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 01: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (960 €)
04: Čiastkový základ dane (960 €)
06: Nezdaniteľná časť daňovníka (3019.23 €)

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

tak ako to vidíte ? keby som nemusel podávať bol by som len rád :-D ale keby mi niečo vrátili tak ešte radšej :-D
Marína
18.03.11,10:34
OK zlomili ste ma a ja chcem vedieť na čom som .

1. Prve potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 11:Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (157,30 €)
13: Úhrnná suma dane (29.88 € )

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

2. Druhé potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 01: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (960 €)
04: Čiastkový základ dane (960 €)
06: Nezdaniteľná časť daňovníka (3019.23 €)

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

tak ako to vidíte ? keby som nemusel podávať bol by som len rád :-D ale keby mi niečo vrátili tak ešte radšej :-D
Willmond, vyplň 1. stranu daňového priznania, pokračuj
r. 32 = 1117,30
r. 34 = 1117,30
r. 36 = 1117,30
r. 37 = 4025,70
r. 43 = 4025,70
r. 63 = 29,88
r. 65 = 29,88
r. 78 = 02(k DP priložíš kópie potvrdení o príjme). Vypíšeš dátum a podpíšeš sa.
odd. XII = vpíšeš X pri žiadam o vyplatenie daňového preplatku, tiež zaškrtneš X buď pri poštovou poukážkou alebo na účet. Pri účte vypíšeš číslo účtu. Vypíšeš dátum a podpíšeš sa.

Vypíšeš potvrdenie o podaní DP, uvedieš údaje z DP.
Prikladám výpočet v exceli(tabuľka voľne k dispozícii na http://www.finance.sk/dane/danove-formulare/dan-z-primov/ ), máš v nej vyznačené čo máš vyplniť.
Tlačivo DP a potvrdenia o podaní tiež prikladám.
Willmond
18.03.11,11:01
Marína - ďakujem veľmi krásne, pekne pôjdem sa do toho pustiť ...stačí vypísať, čo si mi napísala a som hotový ....sa mi zdá alebo mi vrátia aspoň tých 29,88 euro? ...keby mám ešte nejasnosti napíšem sem, ešte raz ďakujem za ochotu.
Marína
18.03.11,11:08
Za málo.:) Áno, vrátia ti.
Willmond, pozri sa do tej excel tabuľky či je v poriadku, niekomu to "rozhadzuje" čísla. Možno je to verziou excelu alebo skôr ak ju otváraš v Open Office. Ak aj tebe, vyplň podľa toho, čo som ti tu napísala.
Melnick
18.03.11,11:14
Jééééééééééj babenky, ste ma pripravili o klienta ;). Budete sa musieť so mnou deliť , aj keď som sa na výpočtoch nepodieľala.
Ale dúfam, že každému je jasné, ako to tu mám pod kontrolou . :D:D:D
Marína
18.03.11,11:37
Majka, načisto máš.:D:---
veronikasad
18.03.11,11:39
Jééééééééééj babenky, ste ma pripravili o klienta ;). Budete sa musieť so mnou deliť , aj keď som sa na výpočtoch nepodieľala.
Ale dúfam, že každému je jasné, ako to tu mám pod kontrolou . :D:D:D
Majka, ešte budeš mať príležitosť. Nezdá sa mi, že mu Evkina odpoveď stačila ...

http://www.porada.sk/1692521-post38.html
Paula
18.03.11,11:53
Celkom zábavné čítanie. Čakám, kedy pribudne pán Columbo , aby prípad uzavrel ;) .
veronikasad
18.03.11,11:54
vegoška už má účtovníčku ...Alebo nás tiež ešte niečim prekvapí ?
Paula
18.03.11,12:20
:D
pepsikova
18.03.11,12:32
Dobrý deň, tak aj dnes ma tu máte :-D ....všetkým zúčastneným prajem pekný deň aj keď o počasí sa to povedať nedá .....:-(....
Melnick- ďakujem za voľno :-P a ani dnes mi nefungujú tie súkromné správy neviem či som nejaký zlý, alebo čo? :-D keď tak mi napíš na môjho maila, budem tak očakávať tvoje veličenstvo:-D

pepsikova- vitaj medzi nami plodnými :-D....keďže som to napísal ja tak to aj vysvetlím ....ide vlastne o vzťah ako partnera a partnerky, kde sa ľúbia v chorobe v nešťastí proste láska ako z amerického romantického filmu, kde už na začiatku vieš ako skončí celý film :-D ...a tie úrovne sú tu asi na najvyššej méte opravte ma ak sa mýlim :-D :-D..

..novidíšto!!..plodné aj seriózne by si mal vyriešené,len fčuľ komu tá láska pôjde?..aby sa ti tu babenky nepobili!!!:D:D..a ja tu nieee,ja sa veru z daňovákmi nemusím..načo sa zbytočne trápiť, keď niečo neviem, zaplatím tomu, kto to vie a čas venujem niečomu inému...
Marína
18.03.11,14:17
Willmond, ešte vyplňuješ DP?;)
Pepsi, asi nepobijeme, možno sa Willmond teraz ukáže až o rok.:D
Melnick
18.03.11,14:41
On určite príde, predsa neodíde bez rozlúčky. :mee:
Cítim, že to je gentleman.:)
Willmond
18.03.11,17:32
Tak Colombo je tu: vítam ďalších priateľov dobrého slova :-D ....prišiel som sa rozlúčiť a poďakovať pretože odchádzam na front...ale nie, tak daňové si nechávam na pondelok :-P tak som sa rozhodol ...špeciálne ďakujem Maríne za jej pomoc a ochotu taktiež aj Melnick a veronikasad, cloe, ewita888 a aj Paule, že sa na môj príspevok pozreli a vyjadrili svoj názor a poradili mi mne amatérovi ....aaa inak tak sa mi tu páči, že tu možno pobudnem, len ja som tu zbytočný keďže moc nie som kamarát s účtovníctvom, ale prijali ste ma tu ako kamoši...až mi slzička uskočila:-P a za to máte u mňa palec hore ....a inak začínam podnikať tak sa mi zíde nejaká seriózna pomoc a účtovníčka na typ "B" :-D :-D
Marína
18.03.11,17:51
Willmond, všetko dobré, nech sa ti darí, občas sa zastav na kus dobrého slova.:) Ak budeš potrebovať, aj rada sa ti ujde.;)
Melnick
18.03.11,18:14
A ja to lúčenie tu zasa prespím.:o No nečudujte sa, že ma to zložilo, veď som tu strašila skoro do 5 rána. Keď som zbadala vyspatú pepsinu, ako prišla ráno do témy,tak som prášila spať, že ani sprcha ten prach nestačia spláchnuť . :) Ale vypláchol mi žalúdok manžel, lebo som ho zobudila, keď som šarapatila v kúpeľke.
Dnes idem pracovať a preto sa s Vami lúčim aj ja. :):):)
Hurá na DP :eek::eek::mee::mee:;);):rolleyes::rolleyes::cool: :cool::(:(:mad::mad::---:---:):):):D:D:D:D:D:D:D