Appendix76
17.03.11,21:20
Ahojte poraďáci!

Obraciam sa na vás s prosbou o radu s mojim ľahostajným susedom. Pred 3 rokmi sme si kúpili rod. domček a jedna stena nám susedí s vedľajším domom, kde má jeho majiteľ nejakú dielňu na drevo. Naše múry sú od seba vzdialené cca 1,70m a problém je v tom, že on ten domček považuje za "len" dielňu a aj napriek niekoľkým prosbám aby si spravil odkvapové žľaby na streche toto ignoruje. Ja tam mám aj žľaby a drenáž popri mojom múre, ale pri výdatnejších dažďoch nám aj tak vlhnú múry. Aby som bol konkrétnejší moja východná stena susedí s jeho západnou a dokonca zo severnej strany má vyvedený odkvapový žľab rovno na múr kde máme letnú kuchynku. V letnej kuchynke mi asi na dvoch metroch dľžky a do výšky cca 80cm úplne nadulo vnútornú stierku a tvorí sa tam pleseň. Je to presne v mieste kde má vyvedený ten odkvap.
Niekoľko krát som ho upozorňoval, že poškodzuje môj majetok, ale on ma odbije, že on tam nebýva, len skladuje drevo. Škoda zatiaľ nepresahuje cca 150€ , ale komu sa to chce každý rok opravovať? Čo s chlapom? Upozorniť ho aj písomne a potom sa obrátiť na obec?
Za každú radu vopred vďaka.
GabiZ
18.03.11,06:10
Mali sme podobný problém a obrátili sme sa na obec, ktorá v spolupráci so stavebným úradom urobila nápravu. Skús sa poradiť tam.
Appendix76
18.03.11,15:56
O.k myslel som na to, že asi prv podám sťažnosť na obci, ale tentokrát to už idem riešiť aj cez moju poisťovňu a ten múr niekto zacvaká. Mal na to dosť času. Vďaka.