ttyson
17.03.11,21:43
ahojte
predstavte si ze mate bunku napr. D1 v nej cca 50 slov bezneho textu(ten text moze byt uplne o hocicom na obsahu nezalezi)
potrebujem do inej bunky napisat vzorec ktory zisti ci sa slova alebo skupiny slov v danej bunke vyskytuju (tie viem presne zadat)
nepotrebujem ani pocet ani nic uplne postaci TRUE/FALSE
priklady co by sa asi hladalo:

'mamka'
'otec'
'dedko'
'neviem ake je pocasie'

takze ak sa v bunke s textom dane slovo/slovne spojenie nachadza staci ak jedno zo stvorice aby bol vysledok TRUE


hadam som to napisal aspon trosku pochopitelne
dakujem ak sa niekto najde kto pomoze
marjankaj
17.03.11,21:11
ahojte
predstavte si ze mate bunku napr. D1 v nej cca 50 slov bezneho textu(ten text moze byt uplne o hocicom na obsahu nezalezi)
potrebujem do inej bunky napisat vzorec ktory zisti ci sa slova alebo skupiny slov v danej bunke vyskytuju (tie viem presne zadat)
nepotrebujem ani pocet ani nic uplne postaci TRUE/FALSE
priklady co by sa asi hladalo:

'mamka'
'otec'
'dedko'
'neviem ake je pocasie'

takze ak sa v bunke s textom dane slovo/slovne spojenie nachadza staci ak jedno zo stvorice aby bol vysledok TRUE


hadam som to napisal aspon trosku pochopitelne
dakujem ak sa niekto najde kto pomoze

čo takto?
ttyson
20.03.11,06:46
čo takto?

ahoj
dakujem krasne skusil som to uz aj na inom fore a isser a search pomohlo zase som mudrejsi vysledok vyzera nejak takto ak by niekto potreboval

=IF(AND(ISERROR(SEARCH("text1";D1));ISERROR(SEARCH("text2";D1));ISERROR(SEARCH("text3";D1));ISERROR(SEARCH("text4";D1));ISERROR(SEARCH("text5";D1)));"neposielat";"posielat")