ecc
17.03.11,21:45
Ahojte,

zajtra by som chcel ist podat danove priznanie a kedze chcem kupit auto, budem to riesit uverom z banky (nizsie uroky ako v pripade leasingu, auto je moje, moznost nemat havarijnu poistku (samozrejme chcem) a ine vyhody). Takze podam danove priznanie a zaplatim dan. Z banky potrebujem potvrdit tlacivo, ze nemam nedoplatky voci Danovemu uradu.

Neviete, ci mi to potvrdia hned pri podani danoveho priznania alebo budem musiet par dni pockat, kym to na danovom nahodia do systemu a pridem az o par dni, aby mi to potvrdili?

Dakujem
willma
18.03.11,05:43
predpokladám, že do konca marca majú daňováčky roboty viac než dosť - počkaj s tým, ale možno natrafíš na ochotnú, pre ktorú to problém nebude ak sa preukážeš poštovou poukážkou.
ecc
18.03.11,14:45
Tak som natrafil na tu ochotu. Bol som tam dnes, reku ze ju nezaujima, ze mam zaplatenu dan, ze mam na to cas az do konca marca. Danove mi vzala a vraj ma 30 dni na to, aby mi to spracovala do banky, ale ze v pondelok alebo utorok mi zavola, ked bude mat cas. Ze sa nemam bat :)
veronikasad
18.03.11,14:49
Ahojte,

zajtra by som chcel ist podat danove priznanie a kedze chcem kupit auto, budem to riesit uverom z banky (nizsie uroky ako v pripade leasingu, auto je moje, moznost nemat havarijnu poistku (samozrejme chcem) a ine vyhody). Takze podam danove priznanie a zaplatim dan. Z banky potrebujem potvrdit tlacivo, ze nemam nedoplatky voci Danovemu uradu.

Neviete, ci mi to potvrdia hned pri podani danoveho priznania alebo budem musiet par dni pockat, kym to na danovom nahodia do systemu a pridem az o par dni, aby mi to potvrdili?

Dakujem
No neviem ako dlho bude "cestovať" DP z podatelne ku správcovi dane. Moja skúsenosť z konca februára - spolu s DP som odovzdala žiadosť o stanovenie preddavkov inak. Po 10 dňoch od podania volala správkyňa dane, že ak chce, aby jeho žiadosti vyhoveli, má priniesť kopiu daňového priznania ....
ecc
18.03.11,16:17
veronikasad: Pani bola velmi mila a ochotna, dokonca pani z podatelne je ta, ktora ma na starosti moje DP, takze hned so ziadostou, kolkami a mojim DP si to dala mimo a vraj sa v pondelok alebo utorok na to hned pozrie a zavola mi, pretoze dnes (piatok) musela byt v podatelni a nemala sa ako na to pozriet uz dnes. Uvidim teda, ci na to nezabudne, ale rozhodne som citil ochotu pomoct z jej strany a som velmi rad, ze aj taketo ustretove pani pracuju na Danovom urade.