bz5
18.03.11,08:40
Dobrý deň všetkým, prosím vas o pomoc kamaratovi, ktory sa konkretne dnes stretol s nasledujucim problemom. Postou mu prisiel list zo zdravotnej poistovne, ze ma doniest potvrdenie z uradu prace o evidencii na UP a to za obdobie medzi ukoncenim vysokej skoly a nastupom na doktoranske studium, to su 2 mesiace. Chalan bol v tomto obdobi evidovany na UP, no ked siel dnes po potvrdenie, tak mu bolo povedane, ze potvrdenie mu nedaju a ze si to musi doplatit sam. S odovodnenim, ze sice chodil na UP, o com ma aj karticku, ale uz vtedy vedel, ze ho prijali na doktorandske studium a mal si to platit sam... Som z toho jelen, lebo mi to ziadnu logiku nedava. Pani z UP na namietky reagovala len tym, ze je to diera v zakone... Je to naozaj tak, skutocne nie je ina cesta ako si tie odvody zaplatit?
veronikasad
18.03.11,07:43
Má doklad o zaradení a vyradení z evidencie UP ? Alebo bol na UP len "evidenčne".
bz5
18.03.11,08:01
Zial uz nenasiel ziadny papier o tom, bolo to v roku 2009 este. nasiel len preukaz.
janka67
18.03.11,08:06
bz5
18.03.11,08:16
Dakujem, tak zrejme zaskrtol nespravne policko...dakujem za pomoc :). nabuduce musim lepsie hladat :)
Jano24
24.08.12,05:46
Jedna doktorantka ma pýtala o radu, tak som jej sľúbil že sa pokusím zistiť.Je na dennom doktorantskom štúdiu, poberá tuším 495 Eur doktoranské štipendium .Viem že oni sú interní doktoranti vedení ako študenti za ktorých štát platí iba zdravotné poistenie. Ak sa jej narodí dieťa poberá nejaký rodičovský príspevok a v akej výške??Materskú asi nie ak neplatí odvody do sociálnej poisťovne.A môže zároveň poberať rodičovský príspevok aj štipendium doktoranské?Alebo ho môže prerušiť na čas, povedzme na rok? Interné doktoranské /teda denne/ štúdium trvá 4 roky.