nedielka
18.03.11,10:11
Prosím Vás pekne,nemá niekto čestné prehlásenie,že živnostník nemal počas celého roka 2010 žiadne príjmy_? Musí podávať ročné zdravotné zúčtovanie? Ďakujem pekne.
veronikasad
18.03.11,09:14
Prosím Vás pekne,nemá niekto čestné prehlásenie,že živnostník nemal počas celého roka 2010 žiadne príjmy_? Musí podávať ročné zdravotné zúčtovanie? Ďakujem pekne.
A výdavky zo živnosti mal ?
nedielka
18.03.11,09:16
Nie ,žiadne. Bol zamestnaný, a v práci mu urobili aj ročné zúčtovanie dane aj poistenia,ale samozrejme len zo závislej činnosti.
veronikasad
18.03.11,09:19
Nie ,žiadne. Bol zamestnaný, a v práci mu urobili aj ročné zúčtovanie dane aj poistenia,ale samozrejme len zo závislej činnosti.
neplatil žiadne preddavky na ZP z príjmu roku 2009 ?
S čestným prehlásením na DU problém nie je - stačí oznámenie formou listu, že nevykonával podnikatelskú činnosť, teda nemal príjmy.

Len neviem ako sa s A-čkovým RZZP vysporiada ZP.
nedielka
18.03.11,09:27
No ,ked tak premyslam,tak je to pravda, ZP bude mat v tom zmatok,kedze tam nebude podane rocne zuctovanie aj zo SZCO,aj ked neplatil ziadne preddavky. Co sa tyka preddavkov za rok 2009,tiez neplatil,nemal opat prijmy zo SZC.a ten vzor nejaky,kde by som nasla?
veronikasad
18.03.11,09:31
No ,ked tak premyslam,tak je to pravda, ZP bude mat v tom zmatok,kedze tam nebude podane rocne zuctovanie aj zo SZCO,aj ked neplatil ziadne preddavky. Co sa tyka preddavkov za rok 2009,tiez neplatil,nemal opat prijmy zo SZC.a ten vzor nejaky,kde by som nasla?
nepotrebuješ žiadny vzor, stačí firemný list a jedna holá veta - ako som ti napísala vyššie. Nezabudni pripísať DIČ daňovníka.

Čo sa týka RZZP, v takomto prípade podávam S-ko, s nulom listom SB. Lebo ZP v tom bude mať naozaj zmätok.
marjankaj
18.03.11,09:34
No ,ked tak premyslam,tak je to pravda, ZP bude mat v tom zmatok,kedze tam nebude podane rocne zuctovanie aj zo SZCO,aj ked neplatil ziadne preddavky. Co sa tyka preddavkov za rok 2009,tiez neplatil,nemal opat prijmy zo SZC.a ten vzor nejaky,kde by som nasla?

Prečo by v tom mala mať zmätok ZP? Zmätok bude mať ten živnostník ak nepodal RZZP. Ak ovšem nemá pozastavenú alebo ukončenú živnosť v roku 2010. Ak mal živnosť čo iba jeden deň, je povinný podať RZZP.
veronikasad
18.03.11,09:35
Prečo by v tom mala mať zmätok ZP? Zmätok bude mať ten živnostník ak nepodal RZZP. Ak ovšem nemá pozastavenú alebo ukončenú živnosť v roku 2010. Ak mal živnosť čo iba jeden deň, je povinný podať RZZP.
RZZP mu urobil zamestnávatel - píše sa vyššie ...
nedielka
18.03.11,09:38
Ďakujem pekne,si zlatá. Takže klasický list na DU s DIC,kedze mu SZC bezi cely rok. A na ZP, da dalsie RZZP aj s listom SB. A je to ok.Zelam Vam krasny,aj ked uprsany den.Pa
veronikasad
18.03.11,09:40
Ďakujem pekne,si zlatá. Takže klasický list na DU s DIC,kedze mu SZC bezi cely rok. A na ZP, da dalsie RZZP aj s listom SB. A je to ok.Zelam Vam krasny,aj ked uprsany den.Pa
to ďalšie bude opravné - a bude v ňom aj list SA, takže potrebuješ potvrdenie o príjme od zamestnávatela
ekopo
18.03.11,09:41
1. zamestnávateľ mu urobil RZ
2. podá oznámenie na DU, že nemal iné príjmy (a výdavky) okrem ZČ (nie je povinný podať DP)
3. Zamestnávateľ mu vydá potvrdenie o preddavkoch (ZP)
4. SZČO si urobí RZZP (odovzdá S,SB,SA kde SB bude nula)...
5. To je všetko
ekopo
18.03.11,09:45
RZZP mu urobil zamestnávatel - píše sa vyššie ...
toto sa nikde nepíše....
veronikasad
18.03.11,09:47
toto sa nikde nepíše....

http://www.porada.sk/1692266-post3.html
ekopo
18.03.11,09:50
ja tam nevidím jasne uvedené RZZP
v zadaní je, či musí podať živnostník RZZP
odpoveď : musí
toto je typicky neúplne položené otázka, kde potom v ďaľších 20-tich odpovediach len tápeme.........pretože nevieme či zamestnávateľ urobil aj RZZP
veronikasad
18.03.11,09:53
ja tam nevidím jasne uvedené RZZP
v zadaní je, či musí podať živnostník RZZP
odpoveď : musí
toto je typicky neúplne položené otázka, kde potom v ďaľších 20-tich odpovediach len tápeme.........pretože nevieme či zamestnávateľ urobil aj RZZP
Nie je to v prvej otázke, ale tu je to hádam jasné

Nie ,žiadne. Bol zamestnaný, a v práci mu urobili aj ročné zúčtovanie dane aj poistenia,ale samozrejme len zo závislej činnosti.
ekopo
18.03.11,09:56
Nie je to v prvej otázke, ale tu je to hádam jasné

Nie ,žiadne. Bol zamestnaný, a v práci mu urobili aj ročné zúčtovanie dane aj poistenia,ale samozrejme len zo závislej činnosti.
živnostník musí podať RZZP
a môžme sa naďalej doťahovať, či mal urobené RZZP v zamestnaní, alebo nemal - to je v konečnom dôsledku nepodstatné

a to sa teraz nedozvieme, lebo "nedielka" zaspinkala...
nedielka
18.03.11,10:17
Ahojte, nebojte sa,nezaspinkala som..len taky skorsi obedik som mala. ANo,zametnavatel mu urobil aj rocne zuctovanie dane,aj rocne zuctovanie poistenia. Lenze teraz si moj drahy zrazu spomenul,ze mu stale bezi zivnost a len tak mimochodom sa ma pyta,ci nieco mu netreba..:-) tak pre istotu poslem to cestne prehlasenie,este dnes. A buduci tyzden mu urobim to OPRAVNE zdravotne zuctovanie,ked prinesie od zamestn. doklad o prijme a preddavkoch na poistne.. a do SB mu dam nulu,ako ste mi poradili. Tak a mame to na pravej miere. Dakujem este raz. A nerozculujte sa na nas amateroch. Pa
marjankaj
18.03.11,14:26
Ahojte, nebojte sa,nezaspinkala som..len taky skorsi obedik som mala. ANo,zametnavatel mu urobil aj rocne zuctovanie dane,aj rocne zuctovanie poistenia. Lenze teraz si moj drahy zrazu spomenul,ze mu stale bezi zivnost a len tak mimochodom sa ma pyta,ci nieco mu netreba..:-) tak pre istotu poslem to cestne prehlasenie,este dnes. A buduci tyzden mu urobim to OPRAVNE zdravotne zuctovanie,ked prinesie od zamestn. doklad o prijme a preddavkoch na poistne.. a do SB mu dam nulu,ako ste mi poradili. Tak a mame to na pravej miere. Dakujem este raz. A nerozculujte sa na nas amateroch. Pa

Nerozčuľujeme.;) Veď inak by sme sa tu v marci všetci nudili.:---