ara113
18.03.11,10:04
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť.
Sme mala firma 4 zamestnanci. Zamestnávateľ nám dal výpovede k 31.03.2011 .Dal nám ich formou dohody bez odstupného. Podpísali sme ich lebo nám vedúca povedala ,že niečo nám dá ale nie 2 mesačne odstupné.Nakoľko ja a ešte jedna kolegyňa máme pochybnosti o výpovediach chcela by som radu.Keby idem maródiť výpoveď je platná alebo by mi musel dať novú po maródke??
Ďakujem za skoru odpoveď..
bubkoch
18.03.11,09:14
ak ste podpisali dohodu o ukonceni PP s inym dovodom ako §63 ods. 1 pism. a) alebo b), uz s tym nic nenarobis, ani marodka ti nepomoze, a ani odstupne nedostanes ...

treba sa NAJSKOR pytat, potom podpisovat, nie naopak ...
nemai ste podpisat ziadnu dohodu, ale trvat na vypovedi s vypovednou lehotou, vtedy by ste mali narok aj na mzdu za april maj a plus 2-mesacne odstupne
veronikasad
18.03.11,09:15
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť.
Sme mala firma 4 zamestnanci. Zamestnávateľ nám dal výpovede k 31.03.2011 .Dal nám ich formou dohody bez odstupného. Podpísali sme ich lebo nám vedúca povedala ,že niečo nám dá ale nie 2 mesačne odstupné.Nakoľko ja a ešte jedna kolegyňa máme pochybnosti o výpovediach chcela by som radu.Keby idem maródiť výpoveď je platná alebo by mi musel dať novú po maródke??
Ďakujem za skoru odpoveď..
Neide o výpoveď, ale skončenie prac.pomeru dohodou. Pracovný pomer skončí dohodnutým dňom, aj keď budeš na PN-ke. Vyplácanie nemocenského však bude trvať naďalej zo SP.

mimotemyZamestnávatel s vami pekne vybabral ...
ara113
18.03.11,09:23
pracovny popmer sa konči lebo sa ruší firma..Ževraj
martin200
18.03.11,09:30
Dohoda je vždy dohoda dvoch strán ktoré s tým súhlasia . Podpisom si s tým súhlasila a už si nepomôžeš ......
day
18.03.11,09:40
ja viem, su to tazke zivotne situacie, ale ked niecomu nerozumiem nepodpisujem, vypoved, radsej povedat, ze si ju zoberiem a podpisem na druhy den
nurka
18.03.11,14:04
dostala som vypoved podla §63 ods.1 písm. b).mam 3-mesacnu vypovednu lehotu+odstupne.momentalne som na OCR,ale po ukonceni som chcela cerpat dovolenku,ktorej mam tolko,zeby mi vystacila az do konca vypovednej lehoty.teraz sa mi vsak pritrafila nova praca.myslela som,ze by som sa dohodla so zamestnavatelom na ukoceni PP dohodou,ale s tym, ze mi tam uvedie dovod,teda tu nadbytocnost.mala by som potom narok na odstupne?nevycerpanu DV by mi mal preplatit,nie?