kalkulka
28.12.05,12:15
Poraďte skúsenejší v tejto oblasti. Ako máte vyriešené poskytovanie tzv. diét pre vodičov medzinárodnej prepravy. Viem, že niektorí poskytujú diéty v zmysle zákona o cestovných náhradách a niektorí majú stanovené sadzby za 1 km jazdy, ale práve to mi akosi nesedí. Zdá sa mi, že to nie je celkom v súlade so zákonom o dani z príjmov. Veď ako sa dá zosúladiť zákon o cestovných náhradách a poskytovanie náhrady za 1 km jazdy. Poraďte, iste sa nájde niekto, kto to má vyriešené tak, aby aj vlk bol sýty aj ovca celá.
rosemary
28.12.05,11:18
Nijako to nevyriešiš. Zákon hovorí jednoznačne. Tiež sme skúšali kde-čo. Dokonca sme dali vodičom podpísať, že s tým súhlasia. Právnik dal k tomu stanovisko, že porušujeme zákon. Máš len jednu nádej, že Ťa všetci vodiči
k súdu nedajú.
ondrejvla
28.12.05,16:33
Viem, že majitelia firiem to chcú riešiť doplatkami do kilometrovného, aby mali menšie náklady no a vodiči s tým súhlasia, lebo, lebo...
Musíš každému vystaviť cest.príkaz, do ktorého si počas jazdy vpisujú miesta a vzdialenosti a na konci mesiaca, prípadne po návrate ti ho odovzdajú, ale má to jednu závažnú chybu - vodiči to nechcú vypisovať, klamú pri trvaní času na trase, prikladajú bločky, ktoré kde kade nájdu a iné. My to robíme tak, že dostanú cest.príkaz, napíšu mi km a mestá, sú snímaní počas jázd v zahraničí cez PC, do každého kamióna to stálo nemalú čiastku, ale takto aspoň vie majiteľ, či sa niečo nedeje s MV, s vodičom, pri poruchách a iné. Na konci mesiaca mi odovzdajú cesťák, vypočítam im náhrady a preplatím cez pokladnicu, prípadne niektorým cez mzdy.
flee
22.12.10,13:39
Mám tiež tento problém v MKD, ako vyplácať šoférov či podľa zákona o cest.náhradách alebo nejakou sadzbou za km. Ale ako dám do výdavku sadzbu za km? Napr. 0,O7 eur/km?