Dajanka
18.03.11,12:30
Spoločnosť s r.o. vykupuje zlomky od platcov aj neplatcov DPH a následne ich predáva bez DPH podľa par.69 odst.10. Tiež poskytuje služby realizácie, ktoré fakturuje s DPH. Môže si s.r.o. uplatniť daň na vstupe z nakúpených tovarov a služieb iba v prípade, keď v zdaniteľnom období fakturuje s DPH, alebo aj vtedy, keď fakturuje iba predaj zlomkov, t.j. bez DPH?
IvoM
18.03.11,12:44
Podľa mňa si môže uplatniť DPH, veď predaj zlomkového zlata nie je osobodený od dane a teda neuplatní sa §49.3, podĺa §69.10 len prechádza daňová povinnosť na prijímateľa tovaru.
Dajanka
18.03.11,15:21
Podľa mňa si môže uplatniť DPH, veď predaj zlomkového zlata nie je osobodený od dane a teda neuplatní sa §49.3, podĺa §69.10 len prechádza daňová povinnosť na prijímateľa tovaru.
Ďakujem za odpoveď. Len som si nie istá, nakoľko som prebrala účtovníctvo a bývalá účtovníčka po dohode s daňovým poradcom si v období, keď sa fakturovalo bez DPH neuplatňovala DPH na vstupe z nakúpených tovarov a služieb iba v tom období, keď bola fakturácia služieb s DPH. Neviem, kde to mám hľadať , v ktorom paragrafe.