IvetaH
18.03.11,11:31
Dobrý deň, prosím vás o radu, klient nemá žiadne doklady k exekúcii (nesplatené záväzky z obchodného styku) ani len tú faktúru, za ktorú má exekúciu. Povedal mi, že ju asi ani nezoženie, nemá ani súdny príkaz ani papier od exekútora. Len exekúciu na účte.
Prosím vás, ako ukončiť s týmto rok, lebo čas ma tlačí a vidím, že tie doklady nezoženie asi ani vôbec. A ja nemám dôvod okolo toho chodiť. Chcem to nejako v súlade so zákonom uzavrieť a rok 2011 mu už robiť nebudem. Preto chcem, aby to bolo správne, nech moja pokračovateľka nemá problém ešte väčší.
Ďakujem
zuzana.š.
18.03.11,10:44
Ahoj.
Záväzok nemusí byť iba z podnikania.
Nech zavola na príslušný exekútorský úrad, čo je podkladom na vykonanie exekúcie, ale klient bude mať isto exekučný príkaz, alebo inú listinu, z ktorej to zistíš. Potom sa podľa toho zariadiš.
IvetaH
18.03.11,11:46
Záväzok je z podnikania, aj viem z čoho, lenže ja som externý účtovník a nemôžem vypisovať po exekútoroch bez neho. Aj som mu pripravila list aj pre dodávateľa, nech žiada faktúru aj pre exekútora, len nech to podpíše, ja to tam pošlem. Lebo chcem to ukončiť. Len on nechce. Povie mi, že jemu je to jedno ako to ukončím, pre neho je to minulosť, on sa tým zaoberať nebude. Tak čo s ním. Na jednej strane mne je to tiež jedno nechať to také pootvárané, no na druhej strane, viem, že po mne niekto príde. Aj ja som raz preberala účto v takom stave, že som skoro zaplakala. Preto chcem, aby z mojej strany som to ukončila najlepšie ako sa dá.
Ďakujem
IvetaH
28.04.11,18:30
Ahoj, predsa len som pozháňala tie papiere a dokonca mu robím účto aj tento rok. Trochu sme si upratali pravidlá, tak uvidím.
Prosím celé je to takto:
v roku 2008 vznikol záväzok z prijatej služby. Došlá faktúra v účtovníctve nie je. V roku 2010 mám doklad znesenie súdu, v ktorom schvaľuje zmier a môj klient sa v ňom zaviazal všetko uhradiť. Ale neuhradil v lehote, tak prišla exekúcia a mám upovedomenie o začatí exekúcie. A aby toho nebolo málo, tak navrhovateľ je v exekúcii už iná firma.
Prosím vás, ako to zaúčtovať. Viem to urobiť len keď mám došlú faktúru, lenže tú nemám a tak mám celé účtovanie nabúrané. Alebo to uznesenie zaúčtovať ako záväzok?
Ďakujem
Dana L
28.04.11,18:38
No tak, taketo mam "rada" aj ja. Určite by som to zaúčtovala ako záväzok (priamo tú exekúciu), nie ako došlú fa.