alicacka
18.03.11,14:13
Dnes, keď som bola v Sociálnej poisťovni, mi medzi iným zamestnankyňa SP povedala, že si chodia podnikatelia pre potvrdenie o výške nemocenskej dávky za minulý rok. Viete mi povedať, načo to potrebujú ? Ona tvrdila, že si o nemocenské znižujú odvody. No ja tomu nerozumiem. Viete mi to niekto vysvetliť ?:eek: Veď nemocenské dávky sú oslobodené od príjmu.
veronikasad
18.03.11,13:15
Dnes, keď som bola v Sociálnej poisťovni, mi medzi iným zamestnankyňa SP povedala, že si chodia podnikatelia pre potvrdenie o výške nemocenskej dávky za minulý rok. Viete mi povedať, načo to potrebujú ? Ona tvrdila, že si o nemocenské znižujú odvody. No ja tomu nerozumiem. Viete mi to niekto vysvetliť ?:eek: Veď nemocenské dávky sú oslobodené od príjmu.
Potvrdenie potrebuješ k RZZP na dokladovanie obdobia PN-ky a aj zníženia mim.VZ).
Od 1.1.2011 už si musia plniť ozn.povinnosť v zdr.poisťovni všetci živnostníci, bez ohladu na to, či im PN-ka zníži mesačný VZ
alicacka
18.03.11,13:18
Áno to viem, že k RZ potrebujú, ale len obdobie poistenia, nie výšku nemocenskej dávky. Ona tvrdila, že kvôli výške nemocenskej dávky si chodia pýtať papiere.
veronikasad
18.03.11,13:20
Áno to viem, že k RZ potrebujú, ale len obdobie poistenia, nie výšku nemocenskej dávky. Ona tvrdila, že kvôli výške nemocenskej dávky si chodia pýtať papiere.
Výšku nemocenského potrebuješ, ak si uplatňuješ NČZD na manželku. Nemocenské sa zahrňa do vlastného príjmu manželky.
alicacka
18.03.11,13:21
Aha, takže takto. To som nevedela, ešte som sa s tým nestretla, nemala som takýto prípad. Ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie.