Mase22
18.03.11,17:51
Som od 02/2011 platcom DPH, živnostník účtujúci v JU.

Otázka:
1. Ak vystavím v prvom kvartáli iba jednu faktúru/napr. 25.3/, ktorá však bude podľa denníka zaplatená až v 4/2011, v danovom priznaní k DPH za prvý kvartál bude dph z tejto faktury figurovať alebo to bude až za druhy kvartal?

2. čo v pripade, ked v prvom kvartali nebudem fakturovať nič?

dakujem.
Tamila
18.03.11,16:57
Som od 02/2011 platcom DPH, živnostník účtujúci v JU.

Otázka:
1. Ak vystavím v prvom kvartáli iba jednu faktúru/napr. 25.3/, ktorá však bude podľa denníka zaplatená až v 4/2011, v danovom priznaní k DPH za prvý kvartál bude dph z tejto faktury figurovať alebo to bude až za druhy kvartal?
Do priznania ide dátum dodania a nie úhrady - takže I. Q
2. čo v pripade, ked v prvom kvartali nebudem fakturovať nič? Tak nevznikne daňová povinnosť, ale možno vznikne aj nejaký odpočet DPH. Ak nemáš ani povinnosť, ani odpočet, podávaš nulové priznanie.

dakujem.
V texte
jeso
18.03.11,16:58
Som od 02/2011 platcom DPH, živnostník účtujúci v JU.

Otázka:
1. Ak vystavím v prvom kvartáli iba jednu faktúru/napr. 25.3/, ktorá však bude podľa denníka zaplatená až v 4/2011, v danovom priznaní k DPH za prvý kvartál bude dph z tejto faktury figurovať alebo to bude až za druhy kvartal?

2. čo v pripade, ked v prvom kvartali nebudem fakturovať nič?

dakujem.

1 . do DP DPH za I Q uvádzaš všetky dodania , ktoré si dodal v I Q bez ohladu zaplatenia

2. pokial si v kvartali nič nedodal nebudeš mať DPH na výstupe, DP ale podávaš - ak si uplatnuješ DPH na vstupe / PHM.../- v tom prípade budeš mať odpočet DPH, ktorý si započítaš s danovou povinnostou v dalšom kvartaly