Monika2862
28.12.05,13:34
Pozdravujem!
Vie mi niekto poradiť:1,podľa akej zmluvy-názov,§,môže SZČO fakturovať firme s.r.o.práce vodiča-rozvoz tovaru pričom jazdí na aute firmy s.r.o.?
SZČO vykonáva príležitostne aj murárske práce pre fyzické osoby.Aj na tieto potrebuje nejakú zmluvu?
2,Podľa akej zmluvy fakturuje SZČO-SZČO?Napríklad jeden SZČO vypomôže príležitostne druhému SZČO-vlastníkovi vysokozdvižnej plošiny ako šofér.
Ďakujem
m.hladka
28.12.05,13:20
Ja by som to riesila asi tak:
1. Na faktury za vykonane prace - na zaklade dohody (ustnej, alebo pisomnej), moze dat prilohu - kalkulaciu vykonanych prac.
2. Detto
a ak si navzajom takto vypomahaju, potom si mozu urobit zapocet a zaplatia si len rozdiel, podla toho ako to vychadza.
Monika2862
29.12.05,10:56
Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem
ajobs
29.12.05,12:30
Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem

Zmluvy medzi podnikateľmi musia byť v zásade uzatvorené podľa Obchdoného zákonníka, a ak tam nie sú upravené ako typ zmluvy, potom je možné použiť tzv. innominátnu zmluvu (nepomenovanú) podľa § 269, ods. 2 OZ.
m.hladka
29.12.05,16:54
Mne išlo práve o tú dohodu-či musí byť spísaná podľa napr.obchodného zákonníka,podľa nejakého §,alebo ako.Ďakujem


Ja mám len ústne dohody, a poznam aj firmy, ktoré nemaju zmluvy a robia na faktúry tak ako som pisala už hore.