tools
18.03.11,17:42
Dobrí deň mám taký problém idem otvoriť obchod, lenže ja momentálne pracujem v zahraničí popri obchode este chcem pracovať v zahraničí, viem že môžem mať aj živnosť aj pracovať normálne na zmluvu ale mám problém zo zdravotnou poisťovňou lebo jam mám zdravotnú poisťovňu v zahraničí a ked si budem otvárať živnosť potrebujem to nahlásiť na zdravotnej poistovni a podľa nášho zákona nemôžem mať dve poisťovne nevie mi niekto poradiť ako to vyriešiť.
Ďakujem
sroservis
18.03.11,20:28
Ja len tak naslepo,

ak je taká podmienka v zákone o zdravotnom poistení, nemyslí sa tým, že nemôžete byť poistencom dvoch zdravotných poisťovní na Slovensku?:)

Neviem si predstaviť, že by nám slovenský zákon zakazoval zdravotne sa poistiť v zahraničí (napr. v USA) - tam by nám naše zdravotné poistenie asi veľmi nepomohlo (to zveličujem, pomohlo, ale asi len v oblasti neodkladnej zdravotnej starostlivosti, a ak tam dlhšie žijete, zrejme by to nestačilo).

Všetko dobré.
tools
20.03.11,07:47
ten zakon hovori, ze v ramci EU musis byt poistena v len jednej poistovni
Zoltán Kovács
20.03.11,07:53
Neviem ako to je so zamestnaním v zahraničí, ale ak szčo je popri tom zamestnaný aj na Slovensku, tak do ZP ako szčo iba nahlási vznik živnosti s tým, že je z iného titulu už poistený.
tools
20.03.11,08:14
Asi som to hore zle napísal ja pracujem v zahraničí ale obchod chcem otvoriť na Slovensku.
Zoltán Kovács
20.03.11,08:16
Asi som to hore zle napísal ja pracujem v zahraničí ale obchod chcem otvoriť na Slovensku.

Ja som to pochopil správne....