mirekvia
18.03.11,17:47
Ahoj Poraďáci, prosím o radu z kategórie "Autorského práva". Niekoľko rokov som pracoval na vlastnom Diele - technologické zariadenie tepelnej techniky. Vypracoval som vlastnú štúdiu s technickým popisom, kompletnú výkresovú dokumentáciu, včetne modelu v "STEP". Našiel som si sponzora pre výrobu prototypu. Ale do dnešného dňa nemáme žiadnu platnú vzájomnú zmluvu. Výrobok chystám pre skúšky v štátnej skúšobni. Ako mám postupovať, aby sa nestalo, že si investor Dielo privlastní? Ďakujem
Mitdich
22.03.11,15:24
Máš svoje dielo chránené patentom, alebo ako úžitkový vzor? Určite by som to riešil zmluvou, v ktorej by som upravil, čo mu poskytneš a za akých podmienok, doložka o obchodnom tajomstve + zmluvná pokuta. Pri autorskom práve je vždy dôležité, aby si preukázal, že si autor diela. Preto je potrebné urobiť zmluvu, aje keď ešte nemáš patent alebo úžitkový vzor. Ak potrebuješ s tým pomôcť, napíš mi na martin8garaj(a)gmail.com
mattto
06.04.11,16:22
treba si uvedomiť, čo je predmetom autorského práva a čo predmetom vynálezcovského práva. Upravujú ich totižto odlišné právne predpisy