martina2310
18.03.11,19:15
Dobrý večer, dala som si obrázok do programu word a chcela by som si nanom vytvorit pravidelné kocky aby som si mohla ten obrázok rostrihať na presné kocky. Vedeli by ste mi poradiť ako to mám urobiť?
zk24
18.03.11,18:34
Ahoj, mozno by som to robila skor v inom programe, ale budiš Word :)

Insert - Toolbar - Drawing (v slovencine tipujem nieco na styl: "Vlozit - Nastroje (???) - Kreslenie). Toto ti prida nove "tlacitka" na listu.

Potom klikni na "Draw" (Kreslenie) a potom "Grid". Tam si nastavis velkost stvorcekov a je tam este checkbox "Display on screen", ten treba zachecknut.

Toto ti prida grid do wordu. Potom ak mas obraozk pred mriezkou, tak treba dat right-click, a Format Picture - Layout - Behind the text.

prikladam word, ci si myslela toto.
martina2310
18.03.11,19:23
a v ktorom dalšiom programe by som to ešte mohla spraviť.. lebo napríklad dám si to kreslenie a neviem tam najsť tu mriežku to grid
martina2310
18.03.11,19:40
a v exceli by som to urobil ako?
zk24
18.03.11,20:30
a v exceli by som to urobil ako?

Vyznac si grid v exceli a vloz obrazok do "header/footer". Okraje som nastavila na "nula".

Pozri si moj xls. ja viem ze vyzera ze tam nic nie je, ale skus dat "print preview" (ukazka pred tlacou) a uvidis tam obrazok...
thaisk
13.05.11,11:35
a v exceli by som to urobil ako?
Pridám ešte jedno riešenie.
Využitím funkcie "kreslenie" vytvoríš hocijakú mriežku, ktorú môžeš potom upravovať podľa seba.

thaisk