Oblacik5555
18.03.11,20:59
Dobrý vecer, chcela by som sa opýtať, či by mi vedel niekto poradiť. Od januára som na služ. ceste mimo miesta bydliska, som rozvedená a mám skoro 4 ročné dieťa, ktoré je v tom čase s mojimi rodičmi a plnoletou dcérou doma. Na služobnú cestu chodím v pravidelných intervaloch a to tak, že desať dní som preč a štyri dni som doma. Tento cyklus bude trvať ešte do júla.Ide o to,že môj bývalý manžel doteraz akceptoval dohodu, že uvidí dieťa v čase, keď budem doma a mám práve voľno. Lenže pred týždňom mu preplo a žiada styk s dieťaťom podľa rozsudku a to v stredu a v sobotu. Nakoľko som nebola doma, podal na mňa trestné oznámenie za marenie výkonu súdneho rozhodnutia a pre dieťa prišiel v doprovode polície. Dieťa bolo v tom čase choré o čom som ho vopred informovala, ale prišiel napriek tomu. Chcem sa spýtať, či ak som mimo bydliska, či aj vtedy som povinná ja alebo niekto iný pripraviť dieťa na stretnutie a či môžem byť ja alebo dcéra prítomná na stretnutí, vzhľadom k tomu, že bývalý je diabetik a jeho životospráva nie je najlepšia a párkrát bol v bezvedomí. On prítomnosť iných osôb odmieta, pritom žije sám v rodinnom dome, kde sa nedostane nikto v prípade nejakej príhody. Obávam sa o dieťa, nakoľko je ešte malé a na stretnutie pôjde, ale v prítomnosti nejakej blízkej osoby mňa alebo mojej dcéry. Otec dcéru nenávidí a nechce sa s ňou kontaktovať. Dakujem vopred za odpovede.