zdenkahn
18.03.11,21:04
dobrý deň, prosím o radu. pracujem v programe omega a robím tam daňové priznanie pozemkového spoločenstva. na začiatku - asi 3 roky dozadu som si tam doplnila do bú začiatočný stav vtedy 500 sk ale zabudla som to zaúčtovať. teraz som prišla na to že to bolo treba cez interný doklad asi aj zaúčtovať.. :) inak je to všetko ok, akurát mi to stále robí rozdiel pri konečnom stave o tých 500 sk. teraz to chcem opraviť ale neviem či to bude ok. a opravné výkazy za tie predošlé roky sa mi tiež nechce robiť. čo myslíte, dajte radu ako by to bolo najlepšie opraviť, či teraz len doúčtovať tie chýbajúce eurá, či by s tým daňováci mohli mať nejaký väčší problém alebo opraviť spätne celé tie roky dozadu.... ďakujem...
zdenkahn
18.03.11,20:40
haloo, nik mi nevie poradiť?
ondrejvla
18.03.11,20:48
To sa čudujem, že si to neopravila hneď, keď ti nesúhlasili stavy k výpisom...
Neviem povedať, či to môžu napadnúť pri kontrole ako nesprávne a neúplné vedenie účtovníctva, ale ja by som to v tomto prípade teraz zaúčtovala cez ID so zdôvodnením stavu, ktorý nastal.
zdenkahn
20.03.11,07:47
Dobrý deň, ja som to opravila všetko spätne, úplne od začiatku, zaúčtovala som ten zač.stav 221/701. V prvých dvoch rokoch mi to neurobilo žiadnu zmenu v súvahe ani v ničom lebo sa to zapisovalo ešte na celé tisícky. Akurát budem musieť podať opravnú súvahu za rok 2009 kde sa už hodnoty zapisovali v eurách.. Prosím vás ešte o radu, čo s tou 701 na konci roka? Tiež mi prosím vás poradte, či je ok, že sa mi nezhoduje HV v súvahe a vo výkaze ziskov a strát.. Veľmi sa do toho ešte nevyznám. Ďakujem.
zdenkahn
21.03.11,08:06
dobrý deň, prosím vás ešte raz o radu, lebo už mám z toho hlavu v smútku... ten zabudnutý zač. stav som naúčtovala 221/701. a teraz neviem čo s tou 701 na konci roka, lebo tá mi tam stále vykazuje zostatok a mám pocit, že práve to mi robí aj ten rozdiel HV v súvahe a VZaS. prosím poradte...
zdenkahn
21.03.11,08:23
haloo