funny
18.03.11,22:38
Re: Faktúra so starou DPH v novom roku
Ahojte všetci, ja by som chcela nadviazať na dobsony. Tiež som dostala dobropis vystavený 1.3.2011 na faktúru z 30.12.2010. Vedel by mi niekto poradiť čo s tým v Alfe.Peniažky mi dokonca vrátili 4.3. na účet.Zapísala som do PD. Dobropis som zaevidovala Závazkov minusovou hodnotou,automaticky vypočitanu 20%dph som opravila podla dobropisu. Ale ako to vzájomne vysporiadať? Zatiaľ som spravila interný výdavkový doklad s minus hodnotou a uhradila som to v závazkoch. Treba ešte niečo urobiť s príjmom za dobropis v PD. Nejaký inerný doklad? Tiež neviem, či je to takto v poriadku z hladiska DPH. ďakujem vopred všetkým zúčastneným..
jacekova
18.03.11,21:41
DPH máš dobre, dobropis má byť vystavený s 19% DPH aj keď je vystavený tento rok. ty opravíš DPH podľa dobropisu

čo sa týka vysporiadania faktúr....tak keď ti prídu peniaze 4.3., uhradíš dobropis na základe výpisu z účtu a je to

neviem čo je interný výdavkový doklad a ako si s ním uhradila dobropis a vlastne na základe čoho...
funny
19.03.11,12:26
Ahoj, vdaka za odpoved. no práve to sa pýtam či to tak moze byť, pretože 4.3. mi nabehli na účet peniaze za dobropis, ktorý mám zaevidovaný v závazkoch. A ked zapísem úhradu dobropisu v PD tak ma hodí do evidencia pohladávok, pretože je to vlastne príjem. Tak som to uhradila takto aby mi to v evidencii zavazkov nesvietilo. Ale nie som si istá ci je to takto správne..
jacekova
19.03.11,12:36
Ahoj, vdaka za odpoved. no práve to sa pýtam či to tak moze byť, pretože 4.3. mi nabehli na účet peniaze za dobropis, ktorý mám zaevidovaný v závazkoch. A ked zapísem úhradu dobropisu v PD tak ma hodí do evidencia pohladávok, pretože je to vlastne príjem. Tak som to uhradila takto aby mi to v evidencii zavazkov nesvietilo. Ale nie som si istá ci je to takto správne..

úhrada by mala byť výdavok s mínusom, takže to treba opraviť v pc, aby ti to nedavalo do pohľadávok
sztracena
20.03.11,19:03
Dobrý večer. Potrebujem poradiť. V 06/2010 bola vystavená fa pre spoločnoť do SR s DPH. Pri kontrole pohladávok 03/2011 bolo zistené, že faktúra mala byť vystavená pre spoločnosť v ČR bez DPH. (firma má rovnaký názov,ale iné IČO/DIČ). Ako mám postupovať pri náprave tejto chyby?
funny
20.03.11,19:21
aháá, že ma to skôr nenapadlo, tiež sa mi nezdal ten môj spôsob úhrady nezdal v poriadku, ďakujem Ti za fantastickú radu. pekný večer..
L-M
21.03.11,13:57
Dobrý deň, chcem sa opýtať, prišiel mi dobropis- nie je uvedené ani k akej faktúre je to. Ja viem, že je to fa z roku 2010, vracali sme im časť nespotrebovaného tovaru. Dobropis je s 20% DPH Zaevidovať to ako výdavok s minusovým znamienkom alebo ako opravu ZD podľa § 53 zákona o DPH- keďže tento dobropis nespĺňa náležitosti dokladu o oprave ZD?
Ďakujem pekne
sztracena
21.03.11,14:09
Obnovujem : Dobrý večer. Potrebujem poradiť. V 06/2010 bola vystavená fa pre spoločnoť do SR s DPH. Pri kontrole pohladávok 03/2011 bolo zistené, že faktúra mala byť vystavená pre spoločnosť v ČR bez DPH. (firma má rovnaký názov,ale iné IČO/DIČ). Ako mám postupovať pri náprave tejto chyby?
L-M
21.03.11,21:45
Dobrý deň, chcem sa opýtať, prišiel mi dobropis- nie je uvedené ani k akej faktúre je to. Ja viem, že je to fa z roku 2010, vracali sme im časť nespotrebovaného tovaru. Dobropis je s 20% DPH Zaevidovať to ako výdavok s minusovým znamienkom alebo ako opravu ZD podľa § 53 zákona o DPH- keďže tento dobropis nespĺňa náležitosti dokladu o oprave ZD?
Ďakujem pekne
Vie mi niekto poradiť, prosím..

ďakujem
jacekova
22.03.11,21:14
Vie mi niekto poradiť, prosím..

ďakujem

osloviť dodávateľa a dať prerobiť dobropis
alicacka
22.03.11,21:18
Ja mám podobný problém. U štvrťročného platcu DPH prišla faktúra od Slovak Telekomu s 19 % DPH, vraj je to doúčtovanie za minulý rok, kedy sme platili preddavok za telefón, keďže sa u nich platia platby dopredu. Túto DPH som dala ako nižšia sadzba do daňového priznania k DPH. Bude to tak správne ? Nemal niekto podobný problém s T-com Faktúrou ?
bowl
21.04.11,16:10
Súrne prosím o radu : 31.12.2010 vystavila firma dobropis za odobraté množstvo tovaru (1.10.2010 až 31.12.2010). Vo faktúre je vyčíslena len celková suma a DPH 0,00. Peniaze prišli na účet 17.1.2011. Ako mám zaúčtovať v ALFE tento dobropis. Musím z tejto FA odviesť DPH? Ďakujem za každú radu.
Katarina
21.04.11,16:37
Ja mám podobný problém. U štvrťročného platcu DPH prišla faktúra od Slovak Telekomu s 19 % DPH, vraj je to doúčtovanie za minulý rok, kedy sme platili preddavok za telefón, keďže sa u nich platia platby dopredu. Túto DPH som dala ako nižšia sadzba do daňového priznania k DPH. Bude to tak správne ? Nemal niekto podobný problém s T-com Faktúrou ?

Nie je to nižšia sadzba, nižšia sadzba platí pre 10% DPH. Treba to daať do základnej sadzby.
ivkň
06.02.13,07:23
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako vysporiadať DF z roku 2012, ktorá bola v tom roku aj uhradená, a teraz vo februári 2013 mi prišiel dobropis na tovar ktorý sme kúpili. A ešte v tomto roku 2013 február sme zakúpili znova tovar v tej istej cene. V tej firme to vlastne je vysporiadané. Ale ako si to mám vysporiadať ja?? keďže do nového roka sa mi to neprenieslo...
Už som urobila to, že v roku 2012 som cez ID naúčtovala 501/326 a v 2013 som cez DD naúčtovala 326,343/321. Lenže ako to vzájomne vysporiadať, keďže tá faktúra už bola v 2012 zaplatená. A zdá sa mi hlúpe vypárovať tento dobropis s novou faktúrou....Ďakujem....