Lepajac
18.03.11,22:38
Ahoj
Mozete mi prosim poradit ?
Mam v dome namontovany skylink a mam dva rozdovy kablov do obyvacky a do izby v obyvacke mam skrinku aj s kartou a chcel by som dalsiu skrinku aj do izby, potrebujem k tej dalsej skrinke kupit dalsiu kartu alebo to pojde aj bez nej ?

Dakujem za radu
Marína
18.03.11,22:34
Ak sú dva rovnaké satelitné prijímače môžu sa prepojiť kábelom, ktorý nesmie byť dlhší ako cca 20 metrov. Na prepojenie existujú špeciálne koncovky.
Lepajac
19.03.11,13:55
a bude sa mi to prepinat kanaly samostatne v kazdej izbe ci sa budu prepinat spolocne ?
tvr25
09.05.11,21:42
Tak ako napísal Marína. Ak máte dva rovnaké sat. prijímače, dajú sa prepojiť RS232 káblom a budú zdieľať jednu kartu. Je to nelegálne, ale v domácnosti tolerované. Ale pozor. Prevádzkovateľ už robí opatrenia proti zamedzeniu zdieľania. Pri novom type kódovania Irdeto už takéto prepojenie možné nebude. Samotné zdieľanie má len jednu výhodu a to že ušetríte peniaze za kúpu jednej karty. Lenže karta dnes stojí 47,50 euro napriklad na leopard.sk a oplatí sa kvôli tou mať neistotu, že o pol roka to nepôjde? Je tam aj ďalší problém a to, že pri zdieľaní je pomalšie prepínanie a systém mrzne. A ak ste spomenuli, že teraz máte doma jednu kartu Skylink, tak je ideálne si kúpiť druhú kartu CSlink a tým pádom budete mať doma kompletnú ponuku oboch prevádzkovateľov, čo je výhoda, ak chce niekto sledovať aj programy ako AXN, Discovery a podobne