maggie59
19.03.11,11:33
10 marca 2011 nás sud rozviedol a exmuzovi určil platit výzivné na maleho do 20 dna v mesiaci vopred. Na súde sme podpisali, ze sa vzdávame odovlania. Zaujimalo by ma či mu vzniká povinnost platit výživné az od doručenia písomného rozsudku alebo alebo uvznesením súdu pri rozvode, t.j. či je povinny mi zaplatit aj za tento mesiac. Doteraz totiz ziadne výzivné neplatil. Dakujem
bubkoch
19.03.11,10:51
v rozsudku nie je uvedene od ktoreho mesiaca ma zacat platit ???
maggie59
19.03.11,10:54
este som rozsudok do ruk nedostala
bubkoch
19.03.11,10:58
este som rozsudok do ruk nedostala

v kazdom pripade povinnosti mu vznikaju az okamihom dorucenia, nievynesenia rozsudku ... ake konkretne povinnosti a za ktore mesiace, bude zrejme z rozsudku
maggie59
19.03.11,11:01
Dakujem pekne, uvidime ked dojde rozsudok. Aj tak nas caka este jeden sud ohladne doplatenia vyzivneho za cas pred rozvodom
maggie59
06.04.11,13:41
tak uz mi dosiel rozsudok a je tam napisane, ze je povinny platit odo dna pravoplatnosti vyroku o rozvode manzelstva. Na peciatke je datum rozvodu teda 10.3. Takze co to znamena?ze ma platit uz od tohoto datumu?
bubkoch
06.04.11,16:02
tak uz mi dosiel rozsudok a je tam napisane, ze je povinny platit odo dna pravoplatnosti vyroku o rozvode manzelstva. Na peciatke je datum rozvodu teda 10.3. Takze co to znamena?ze ma platit uz od tohoto datumu?

velmi zvlastne rozhodnutie, ale ak je to tak ako pises, tak vdaka tomu ze ste sa vzdali odvolania priamo pri vyneseni rozsudku, rozsudok o rozvode nadobuda pravoplatnost dnom dorucenia poslednemu ucasnikovi konania (a nie az 16-tym dnom po doruceni, kedze je 15-dnova lehota na odvolanie) ...
ak aj exmuzovi dosiel rozsudok v tychto dnoch, povinnost platit ma prvy krat za mesiac april do 20.4.
Flinstone
07.04.11,18:33
velmi zvlastne rozhodnutie, ale ak je to tak ako pises, tak vdaka tomu ze ste sa vzdali odvolania priamo pri vyneseni rozsudku, rozsudok o rozvode nadobuda pravoplatnost dnom dorucenia poslednemu ucasnikovi konania (a nie az 16-tym dnom po doruceni, kedze je 15-dnova lehota na odvolanie) ...
ak aj exmuzovi dosiel rozsudok v tychto dnoch, povinnost platit ma prvy krat za mesiac april do 20.4.
keď nevieš čo je to vopred, tak sa tvár že si nevidel túto časť otázky
lujza.j
07.04.11,19:12
ak si prevzala rozsudok treba ísť na súd, dať si potvrdiť právoplatnosť ak by si v budúcnosti podávala tr. ozn. tak to na policii budú vyžadovať a j ty budeš vedieť od keby je rozsudok právoplatný
maggie59
29.04.11,10:41
Na súde potvrdili, ze je rozsudok vykonatelny od 6.4.2010. Mesiac vopred náhodou neznamena, ze mal teraz do 20.apr. zaplatit aj za april+ aj za maj aby to bolo vopred? Aspon najomne som vzdy takto platila.
bubkoch
29.04.11,10:57
Na súde potvrdili, ze je rozsudok vykonatelny od 6.4.2010. Mesiac vopred náhodou neznamena, ze mal teraz do 20.apr. zaplatit aj za april+ aj za maj aby to bolo vopred? Aspon najomne som vzdy takto platila.

nie neznamena
willma
29.04.11,11:11
Na súde potvrdili, ze je rozsudok vykonatelny od 6.4.2010. Mesiac vopred náhodou neznamena, ze mal teraz do 20.apr. zaplatit aj za april+ aj za maj aby to bolo vopred? Aspon najomne som vzdy takto platila. ZNAMENÁ
willma
29.04.11,13:02
a to neužitočné nekomentujem, len poradím zadávateľke aby si pozrela príspevky viacerých užívateľov nie len v tejto téme, ale aj v ďalších, ktoré sa týkajú rodinného práva a utvorila si vlastný názor.
suzika1979
04.05.11,09:22
ahojte,nechcela som zakladat novu temu s rovnakym nazvom,preto pisem sem. co sa da urobit s neporiadnym bio otcom,ktory je nedisciplinovany v plateni svojich zavazkov,dlhov, hlavne vyzivneho na malolete dieta ? sud mu po rozvode urcil platit do 15.-teho dna v mesiaci. on to nedodrzi ani jeden mesiac. bud zaplati len cast, alebo celu sumu po termine...niekedy uz neunosne dlho po termine,no je taky vycurany,ze zaplati tak,aby sa na neho nedalo dat oznamenie na sud. tiez uzasny zakon,ze matka moze podat staznost az ked povinny nezaplati 3 mesacne platby po sebe... poradte,co robit. dakujem
willma
04.05.11,09:24
trestné oznámenie môžeš podať ak ti riadne nezaplatí 3x v priebehu dvoch rokov - to je zmena oproti trom mesiacom nasledujúcim po sebe.
bubkoch
04.05.11,10:16
trestné oznámenie môžeš podať ak ti riadne nezaplatí 3x v priebehu dvoch rokov - to je zmena oproti trom mesiacom nasledujúcim po sebe.

na to aby mohla podat trestne oznamenie, musi byt splnena podmienka, ze v čase podavania trestneho oznamenia existuje dlh na vyzivnom za lubovolne 3 mesiace za posledne 2 roky ...
to znamena, ze povinný nemusi platit riadne a načas, kludne moze platit nepravidelne, moze meškat s platbami, ale ked v žiadnom okamihu nie je 3-mesacny dlh, nie je mozne ho trestne stihat ...
dokonca aj v pripade, ze existuje 3-mesacny dlh, matka poda trestne oznamenie a povinný dostane predvolanie na policiu, ked nasledne dlh vyrovna, trestne stihanie policia zastavi ...
suzika1979
04.05.11,14:36
na to aby mohla podat trestne oznamenie, musi byt splnena podmienka, ze v čase podavania trestneho oznamenia existuje dlh na vyzivnom za lubovolne 3 mesiace za posledne 2 roky ...
to znamena, ze povinný nemusi platit riadne a načas, kludne moze platit nepravidelne, moze meškat s platbami, ale ked v žiadnom okamihu nie je 3-mesacny dlh, nie je mozne ho trestne stihat ...
dokonca aj v pripade, ze existuje 3-mesacny dlh, matka poda trestne oznamenie a povinný dostane predvolanie na policiu, ked nasledne dlh vyrovna, trestne stihanie policia zastavi ...

presne o tomto som pisala... :(