ichromekova
19.03.11,12:51
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Kamarát účtuje v programe ALFA - jednoduché účtovníctvo. V priebehu roka sa stal platcom DPH. K daňovému priznaniu typu B je potrebné podať výkazy a to Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch. Keď vojdem do tlačoviek v programe, neponúkne tlač týchto výkazov. Ponúka len tlač dane. Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť kde robím chybu? Treba niekde niečo zaškrtnúť, alebo sa tieto výkazy nevystavujú? Ak nie, tak potom aké. Úplne ma to pomýlilo. Poprosím Vás, ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte.
Zita5
19.03.11,12:44
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Kamarát účtuje v programe ALFA - jednoduché účtovníctvo. V priebehu roka sa stal platcom DPH. K daňovému priznaniu typu B je potrebné podať výkazy a to Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch. Keď vojdem do tlačoviek v programe, neponúkne tlač týchto výkazov. Ponúka len tlač dane. Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť kde robím chybu? Treba niekde niečo zaškrtnúť, alebo sa tieto výkazy nevystavujú? Ak nie, tak potom aké. Úplne ma to pomýlilo. Poprosím Vás, ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte.

Nie ste náhodou prepnutá na Daňovú evidenciu ? ...nakoľko


daňovník ak vedie daňovú evidenciu nie je účtovnou jednotkou, potom nezostavuje ani účtovnú závierku podľa ustanovenia § 17 ods. 4 ZÚ. Výkaz o majetku a záväzkoch, výkaz o príjmoch a výdavkoch nebudú súčasťou daňového priznania.

A preto Vám ich ALFA nedovolí vytlačiť nakoľko Číselník-režim účtovania máte zakliknutú Daňovú evidenciu .
ichromekova
19.03.11,13:55
Veľmi pekne Vám ďakujem, presne ako ste sa domnievali, bola som prepnutá na Daňovú evidenciu. Ani som si to neuvedomila. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem, pomohli ste mi.