didy
19.03.11,11:51
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi niekto poradili a skontrolovali, či som dobre vypočítala daň. priznanie za rok 2010:
v roku 2010 som mala príjem z prenájmu bytu spou 4635 Eur(v daň.priznaní som uplatnila výdavky 40%), príjem z dohody o vykonaní práce za mesiace február až november spolu 1320 Eur (platila sa z toho daň) a v decembri príjem-pracovná zmluva 400 Eur (daň zaplatená, daňový bonus z tejto mzdy neuplatnený, uplatnená odpočitateľná položka 335,47 Eur).
V daňovom priznaní som si uplatnila daňový bunus na jedno dieťa.
Počas roku 2010 som bola na rodičovskej dovolenke a poberala som rodičovský príspevok. Mám pozastavenú živnosť až doteraz.
Mne vyšlo nasledovné: z daňového úradu mi majú vyplatiť daňový bonus 240,12 Eur a okrem toho vrátiť preplatok na dani 252,88 Eur (a práve týmto nie som si istá,či mám nárok aj na vrátenie dane z dohody a pracovného pomeru).
Prosím, ak mi niekto viete poradiť, budem veľmi rada. Ďakujem
jacekova
19.03.11,11:33
nárok na daňový bonus máš, nakoľko si dosiahla hranicu príjmu, čiže DU ti vráti 240,12€

máš nárok aj na vrátenie preplatku z dohody i TPP ale neviem vypočítať v akej výške, keďže si neuviedla koľko bola zrazená daň
didy
19.03.11,15:02
Ďakujem pekne za odpoveď. Potešili ste ma, že mám nárok na vrátenie dane.