DanielaDa
19.03.11,13:48
Dobry deň, prosim o radu :confused: Tento rok som nechala Daňove priznanie vypracovať poslednému zamestnávateľovi ,a teraz neviem či je povinný mi po podani na DÚ mi doručiť ,,Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z príjmov f.o. ,,? Ak nie či je možne si to na Daňovom úrade vyžiadať??? DAKUJEM ZA ODPOVEDE !
Kvaka
19.03.11,13:06
Dobry deň, prosim o radu :confused: Tento rok som nechala Daňove priznanie vypracovať poslednému zamestnávateľovi ,a teraz neviem či je povinný mi po podani na DÚ mi doručiť ,,Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z príjmov f.o. ,,? Ak nie či je možne si to na Daňovom úrade vyžiadať??? DAKUJEM ZA ODPOVEDE !
Posledný zamestnávateľ ti zrejme robil ročné zúčtovanie dane, o jeho vykonaní by ti mal vydať potvrdenie. Ak by si chcela sama podať daňové priznanie z dôvodu, že máš ešte nejaké príjmy, o ktorých zamestnávateľ nevedel, tak ak ho podáš ešte do 31.3., považuje sa ročné zúčtovanie dane za podané DP, a ty by si podala opravné daňové priznanie.
Melnick
19.03.11,13:12
Ak si požiadala zamestnávateľa o RZD ten je povinný :

citujem z Draka :
Do 30. apríla 2011 vydať kópiu ročného zúčtovania dane zamestnancom, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane. Ak zamestnanec, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, požiada zamestnávateľa o „Potvrdenie o zaplatení dane “ na účely poukázania 2% zaplatenej dane, zamestnávateľ mu ho musí vydať do desiatich dní od doručenia žiadosti (v praxi do 10 dní po vykonaní ročného zúčtovania dane).