kucharrr
19.03.11,14:03
Žiadam o radu ,
V Z.z. 453/2000 $8 , (2) f. (a následne $10 , (1) g.) sa píše : K žiadosti o stavebné povolenie sa prikladá -„ak ide o stavbu uskutočňovanú svojpomocou, vyhlásenie stavebného dozoru alebo kvalifikovanej osoby, že bude zabezpečovať odborné vedenie uskutočňovania stavby.
Jedná sa o jednoduchú stavbu, RD.
Moja 1/ otázka : Musí byť Stavebný dozor s odborným zameraním výsostne Pozemné stavby ? Postačuje stavebný dozor s iným odborným zameraním napr. dopravné stavby, TZB, mostné stavby , atď. stavebného smeru.
Otázka č.2 : Pojem Kvalifikované osoba , čo musí spľňať ? Je vyhovujúce vzdelanie vysokoškolské stavebného smeru a koľko je minimálna prax v stavebníctve pre potreby k stavebnému povoleniu ?
ďakujem za prečítanie
kucharrr
arizona
19.03.11,13:29
http://www.tdi-kompleting.sk/sk/poradca/39-stavebny-dozor-vae-druhe-oi

www.stavebnik.sk/download_file_f.php?id=021447
chandler
19.03.11,16:52
to zalezi od konkretneho stavebneho uradu. niekde uznaju len stavebny dozor na pozemne stavby, a niekde staci diplom zo stavebnej fakulty. takze ak mas niekoho kto ten diplom ma tak to vyskusaj
tommi_d
20.03.11,05:40
to zalezi od konkretneho stavebneho uradu. niekde uznaju len stavebny dozor na pozemne stavby, a niekde staci diplom zo stavebnej fakulty. takze ak mas niekoho kto ten diplom ma tak to vyskusaj

ešte doplním, že niekde na stavebných úradoch vyžadujú striktne osobu zapísanú v SKSI ako stavebný dozor (s gulatou pečiatkou)a nepostačuje im ani osoba zapísaná ako stavbyvedúci