Silvia123
19.03.11,14:31
Manželka prenajíma svoju vlastnú nehnuteľnosť manželovej sro-čke za 1,-EUR s tým, že túto nehnuteľnosť on môže ďalej prenajímať a podnikať s ňou, ona nechce mať s ňou žiadne starosti. Podmienka bude sa o túto nehnuteľnosť starať, vykonať na nej všetky potrebné prípadné opravy, zaplatiť za ňu dań z nehnuteľností, elektriku, vodné, stočné, plyn -to všetko majú zahrnuté v zmluve.
Sro-čka byt prenajíma a elektriku, vodu, plyn refaktúruje nájomcovi.
Problém v účtovníctve je ten, že elektrika,voda a plyn faktúra je vystavená na manželku a konateľ si ju chce silou mocou zahrnúť do nákladov...-lebo však ju refaktúroval nájomcovi!!!
Taktiež daň z nehnuteľností je vlastne napísaná na manželku -myslím, že nemala mu to prenajať za 1,-EUR, ale mala mu to prenajať aspoň za tú daň z nehnuteľností...-a vtedy by si to mohol dať bez problémov do nákladov, takto neviem, vzhľadom k tomu, že má sro-čku ako mám účtovať o tejto dani, elektrike atď...??? -mám to účtovať ako nedaňový náklad -môže sa tak v prípade sro-čky? Myslím, že riešenie by bolo keby do ZSE a iných spoločností pošle zmluvu o nájme a tie faktúrujú na sročku, ale čo za tie mesiace, keď tak neurobili -ako to účtovať viete mi prosím poradiť???