Adam Šuhaj
19.03.11,18:36
Dobrý deň prajem.

Chcem sa opýtať:

Vlastním 2 novinové stánky. Od 1. apríla sa musím prihlásiť na daňový úrad platiť daň.

Potrebujem vedieť, či musím viesť skladovú evidenciu. Musím tovar ktorý kúpim viesť podľa mena napr. ´Golden Gate 2,3Eur, alebo len Cigarety 2,3Eur. Na príjemke a výdajke rozpísať že Golden Gate + cena, Red White + cena, alebo len Cigarety a súhrnná cena výdajky?

ďakujem, alebo dáky zákon kde to nájdem?
veronikasad
19.03.11,17:40
Dobrý deň prajem.

Chcem sa opýtať:

Vlastním 2 novinové stánky. Od 1. apríla sa musím prihlásiť na daňový úrad platiť daň.

Potrebujem vedieť, či musím viesť skladovú evidenciu. Musím tovar ktorý kúpim viesť podľa mena napr. ´Golden Gate 2,3Eur, alebo len Cigarety 2,3Eur. Na príjemke a výdajke rozpísať že Golden Gate + cena, Red White + cena, alebo len Cigarety a súhrnná cena výdajky?

ďakujem, alebo dáky zákon kde to nájdem?
prekročil si obrat a do 20.3. máš povinnosť nahlásiť registráciu platitela DPH ?

Tvoja otázka súvisí s inventúrou a odpočítaním DPH na vstupe zo zásob pri registrácii platitela DPH ? Ak ano, musíš uviesť obchodný názov tovaru.
Adam Šuhaj
19.03.11,17:54
Ako som počítal, tak koncom marca dosiahnem limit. Takže od prvého apríla sa nahlasujem na Dú.
Firma od ktorej kupujem cigarety, tak my vypisuje príjemky. Na príjemke je rozpísané: Cigarety podľa obchodného názvu, množstvo a cena. Teraz sa chcem spýtať, či mám viesť sklad, a takúto príjemku prijať na sklad podľa obchodného názvu, alebo len tak že Cigarety a cena výsledná po spočítaní cigariet?A či na bločku z registračnej pokladne musím uvádzať cigarety podľa obchodného názvu, alebo len že Cigaŕety?
veronikasad
19.03.11,17:58
Ako som počítal, tak koncom marca dosiahnem limit. Takže od prvého apríla sa nahlasujem na Dú.
Firma od ktorej kupujem cigarety, tak my vypisuje príjemky. Na príjemke je rozpísané: Cigarety podľa obchodného názvu, množstvo a cena. Teraz sa chcem spýtať, či mám viesť sklad, a takúto príjemku prijať na sklad podľa obchodného názvu, alebo len tak že Cigarety a cena výsledná po spočítaní cigariet?A či na bločku z registračnej pokladne musím uvádzať cigarety podľa obchodného názvu, alebo len že Cigaŕety?
Ak limit dosiahneš v marci, zaregistrovať sa musíš do 20.4., platitelom DPH sa stávaš od 1.5.2011.
Nezabudni na inventúru k 30.4. a od 1.5. prestavenie reg.pokladne.

Bločik z ERP by mal obsahovať obchodný názov tovaru.
Adam Šuhaj
19.03.11,18:00
A čo vieš o tej príjemke a výdajke?A skladovej evidencie?
veronikasad
19.03.11,18:03
A čo vieš o tej príjemke a výdajke?A skladovej evidencie?
V akom skladovom SW to chceš robiť ?(lebo ručne si to neviem vôbec predstaviť).
Ak nemáš prepojenie reg.pokladne so skladom, jedine spôsobom B. Ak nemáš znalosti o účtovaní zásob, zver to účtovníčke.
Adam Šuhaj
19.03.11,18:06
Prepojenie mám s pokladnou. Jedná sa o Sw Oberon. Aj viem ako to treba účotvať, len neviem či to mám viesť podla obchodných názvov a kusov, alebo len jednotne že Cigarety?
veronikasad
19.03.11,18:07
Prepojenie mám s pokladnou. Jedná sa o Sw Oberon. Aj viem ako to treba účotvať, len neviem či to mám viesť podla obchodných názvov a kusov, alebo len jednotne že Cigarety?
videla som už zápis daňovej kontroly, v ktorom hrozili pokutou, ak tento nedostatok nebude odstránený. Nestačí cigarety.
Melnick
19.03.11,18:11
Adam a dobre rátaš limit pre povinnú registráciu DPH ?

To iba na okraj .;)