jarča
19.03.11,19:51
Dobrý deň, prosím o radu. Je potrebné ohlásenie stavby,ak sa vymieňa existujúci pletivový plot za murovaný, nie v celej dĺžke (tá je 50 m), ale len jeho časti v dĺžke cca 8 m. Ďakujem.
220870
19.03.11,19:14
Je to nutné len vtedy ak sa mení spôsob zakladania stavby a v tomto prípade to asi bude nutné.Nebolo by to potrebné len vtedy ak by pôvodný plot mal po celej dĺžke ktorú idete meniť betónový základ .Tj ak pod tými 8-mimi metrami nieje starý betónový základ a bude sa betonovať do zeme tak stavba sa musí ohlásiť.
Xanti
19.03.11,19:30
A náhodou nemá na ten plot vplyv iná nehnuteľnosť. Lebo ak na pozemku stojí nehnuteľnosť, na kt. bolo vydané stavebné povolenie, tak potom stavba plota je drobná stavba, na kt. stačí len ohlásenie.
220870
19.03.11,20:08
A náhodou nemá na ten plot vplyv iná nehnuteľnosť. Lebo ak na pozemku stojí nehnuteľnosť, na kt. bolo vydané stavebné povolenie, tak potom stavba plota je drobná stavba, na kt. stačí len ohlásenie.
Stavba plota je drobná stavba stačí ohlásenie .
ela77
20.03.11,18:49
neviem najsť inú tému o plotoch, tak si to dovolím dať tu. Chcem oplotiť asi 5 metrov od suseda betónovým plotom alebo poraďte akým iným materiálom nepriehľadným. O povolenie nebudem pýtať ani suseda ani ohlasovať. Sused si tam dal volieru, nalepenú rovno o pletivový plot. Zo svojho dvora to oddelil akýmisi zelenými vlnovkami už dávno aby ho to nerušilo, a voliera je otvorená do našej záhrady. Nechcem do toho investovať veľa, nerátala som s tým, ale teraz vidím, že okrem smradu a stáleho čvirikania tie vtáčiky ešte aj špinia až do mojej záhrady na všetko čo je tam posadené. Poraďte. Keby som to bola tušila, tak tam zasadím hoci aj ten turkmestanský brest, ale to by mi teraz vyrástlo tak za 3 roky. Pregooglila som dnes veľa návrhov okolo betonového plotu (tzv. bridlicové ), ale to vychádza v každom prípade tak na 350 € najmenej. A tie zelené a pod. clony nepomôžu. Musí to byť niečo pevnejšie.
220870
20.03.11,19:16
ela77
21.03.11,04:30
Rýchle jednoduché účinné.
http://plot-i-ploty.sk/betonove-ploty/betonovy-plot-10/
Ja som pozerala práve tie betónové, ale momentálne je to investícia s ktorou som nerátala. Už som napísala v prosbe, koľko by to vyšlo. Myslela som radu o nejakých platniach lacnejších a dočasných pokiaľ by mi prípadne aj vyrástol živý plot.Ja nemám proti vtáčikom a iným zvieratám nič, ale toto sa mi zdá byť teraz dosť rušivé a hlavne vidieť, že oni chcú mať kľud a poriadok a je im jedno ako to pôsobí ku nám.