912
19.03.11,23:48
Pekny vecer,

prosím Vás len o uistenie, pretože mi to už akosi prestáva myslieť. SZČO pri výdavkoch percentom z príjmu neuvádza v tabuľke č. 1 tieto výdavky na jednotlivých riadkoch, ale len celou sumou na riadku 9, však?

Veľmi pekne ďakujem.
marjankaj
19.03.11,23:02
Pekny vecer,

prosím Vás len o uistenie, pretože mi to už akosi prestáva myslieť. SZČO pri výdavkoch percentom z príjmu neuvádza v tabuľke č. 1 tieto výdavky na jednotlivých riadkoch, ale len celou sumou na riadku 9, však?

Veľmi pekne ďakujem.

Uisťujem ťa, že to tak nestačí.;)
912
19.03.11,23:09
Ďakujem moc za odpoveď. Ja som asi fakt teliatko, ale mne to podľa poučenia a aj podľa návodu v ich úžasnom E-DANE tak vychádza. Nevadí, opravím ... :-)

Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.
Zdroj: poučenie DRSR
Marína
19.03.11,23:31
Ďakujem moc za odpoveď. Ja som asi fakt teliatko, ale mne to podľa poučenia a aj podľa návodu v ich úžasnom E-DANE tak vychádza. Nevadí, opravím ... :-)

Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.
Zdroj: poučenie DRSR
O tom sa na porade vedú siahodlhé diskusie. Môj názor je taký, že už zopár rokov im v texte pod tabuľkou chýba čiarka, tu:
.......... uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 pds. 1 a 2 zákona, úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a .........
Osobne na jednolivé riadky dávam 40% + odvody a v pomocných výpočtoch(odd. XVII) uvediem z čoho sa daná suma skladá. Napr.:
P = 10000
V(40%) = 4000
odvody = 1000
V(spolu) = 5000
DÚ s tým nemá problém, aspoň pred cca 3 rokmi som to konzultovala, nevyhadzovalo im žiadnu hviezdičku(chybovú hlášku).
912
19.03.11,23:52
Jéééj, tak to ďakujem moc za odpoveď, fakt som si myslela, že som už blbá. Ja som to tam po minulé roky dávala na jednotlivé riadky a tento rok cez E-DANE sa mi to akosi zrazu nezdalo ... Keď som sa totižto nastavila na súčtový riadok 9 tak to vypisovalo:

(Ak je zaškrtnuté pole "Pri príjmoch podľa par. 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom" tak T1_r9_2>=0, inak Tab. 1 riad. 9 stĺ. 2 = súčet stĺpcov 2 z riadkov 1 až 8)

A až to "INAK" ma donútilo sa nad tým vôbec zamýšľať.