go850
20.03.11,08:21
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Otec chce meniť v kuchyni v rodinnom dome staré linoleum. Keďže je tam ako podklad len betón, chcel by nalepiť nové linoleum na to staré, kvôli teplu. Poradil mu to kamarát. Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem
220870
20.03.11,08:19
No problem.Bežne sa to tak robilo aj robí.
verkaz
20.03.11,10:22
Ja som si dala na staré lino novú ale som no nelepila , len som po obvodoch prichytila lištami. Pri veľkom upratovaní som sa po piatich rokoch pozrela, či mi nevlhne ale je to v pohode.
day
20.03.11,18:53
my sme tiez chceli menit lino za lino, ale pri cene za linoleum sme sa rozhodli pre plavajucu podlahu, cenovy rozdiel zanedbatelny
kutilko
21.03.11,19:37
Zdravím.Ja mám v kuchyni na starom PVC nalepené nové PVC,to som testoval na "vlastnej koži" ako sa to bude chovat v praxi,lebo robím s podlahami a chcel som si to takto vyskušat.Výsledok je uspokojivý,podotýkam že je to v bytovke na vyššom poschodí.Dôležitý je podklad u každej podlahy,lebo konkrétne PVC a pod. povlakové podlahy prekopiruju všetku nerovnost na finálnu vrstvu.Čiže záver je: dá sa ak je spodné PVC nevyduté a nepoškodené v celku.Najlepšie je ak je pevne podlepené celoplošne.Zatial tolko...