ivanval
20.03.11,09:16
Musím sa stať platcom DPH popri živnosti, ak chcem vystavovať faktúry do ČR ? Ak áno, na základe akého zákonu to platí, respektíve nedá sa takáto stiuácia riešiť nejakou inou legálnou cestou bez toho, aby som sa musel stať platcom DPH ?

A druhá otázka, musím sa stať platcom DPH, ak príjmam služby z krajín európskej únie ?

ďakujem za odpoveď
KEJKA
20.03.11,08:32
nestávaš sa platcom, ani PLATITEĽOM DPH, iba sa zaregistruješ podľa §7a.
pribudnú ti povinnosti v oblasti DPH, priznanie, súhrnný výkaz, ale v rámci SR naďalej budeš fungovať ako neplatiteľ.
Viac nájdeš s vyhľadávačom - použi kľúčové slovíčka z tvojej otázky
ivanval
12.04.11,12:46
Včera som bol na daňovom úrade s týmto vytlačením tlačivom - drsr.sk/wps/portal/registracia a myslel som, že to bude stačiť ako registrácia.

Ale tam mi povedali, že sa musím normálne registrovať, dali mi tam nejaké ďalšie tlačivo a plus ešte nejaké iné si mám stiahnuť s internetu a vyplniť všetko, no a že sa stanem normálne platcom, aby som mohol poskytovať služby do zahraničia.

Tak kde je potom pravda ?
Katarína Cigánová
12.04.11,12:53
Včera som bol na daňovom úrade s týmto vytlačením tlačivom - drsr.sk/wps/portal/registracia a myslel som, že to bude stačiť ako registrácia.

Ale tam mi povedali, že sa musím normálne registrovať, dali mi tam nejaké ďalšie tlačivo a plus ešte nejaké iné si mám stiahnuť s internetu a vyplniť všetko, no a že sa stanem normálne platcom, aby som mohol poskytovať služby do zahraničia.

Tak kde je potom pravda ?
Pravda je v zákone .
Naštuduj si zákon o DPH - na začiatok konkrétne §4-7 - tieto hovoria o registrácii .
Nevieme ako boli položené otázky na DU, ake tlačivá ti dali , fakt je ten , že platitelom si vtedy , ak si registrovaný podla §4 , ak podla §7 - tak si " iba registrovaný " - nestávaš sa platiteľom .
Je v tom rozdiel - velký.
ivanval
12.04.11,13:40
OK. Tak opýtam sa inak. Čo treba urobiť aby som mohol vystavovať faktúry do zahraničia (iné krajiny európskej únie) ? Kde sa treba registrovať prípadne čo treba urobiť ?
flector
12.04.11,14:04
Vyplň a vytlač si tento formulár a pošli ho na DÚ.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/zoregto.xls
KEJKA
12.04.11,14:16
Včera som bol na daňovom úrade s týmto vytlačením tlačivom - drsr.sk/wps/portal/registracia a myslel som, že to bude stačiť ako registrácia.

Ale tam mi povedali, že sa musím normálne registrovať, dali mi tam nejaké ďalšie tlačivo a plus ešte nejaké iné si mám stiahnuť s internetu a vyplniť všetko, no a že sa stanem normálne platcom, aby som mohol poskytovať služby do zahraničia.
Tak kde je potom pravda ?
ak si vyplnil tento formulár, čo je nižšie, tak je to správny formulár, zaškrtneš §7a - pre služby.


Vyplň a vytlač si tento formulár a pošli ho na DÚ.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/zoregto.xls
a ďalej - možno ti už rovno dali formuláre, alebo ťa navigovali na registráciu pre elektronický podpis, lebo budeš musieť podávať súhrnný výkaz a ten sa podáva iba elektronicky - možno to spojili.
Neverím, že ti hovorili o normálnom platiteľstve, možno ťa zmiatla ich reakcia a slová si si zle vyložil.
ivanval
12.04.11,14:58
Ja som tam išiel s tým formulárom "Registračný formulár používateľa pre registráciu k autorizovaným službám portálu Daňového úradu, čo som vypísal na internete a vytlačil.

Čo sa toho formulára týka čo tu niekto hodil link, tak práve ten mi dali na daňovom úrade. Takže mám vyplniť toto a potom ??
KEJKA
12.04.11,15:10
Ja som tam išiel s tým formulárom "Registračný formulár používateľa pre registráciu k autorizovaným službám portálu Daňového úradu, čo som vypísal na internete a vytlačil.

Čo sa toho formulára týka čo tu niekto hodil link, tak práve ten mi dali na daňovom úrade. Takže mám vyplniť toto a potom ??
áno, presne tak. Ty si tam šiel s tlačivom, ktoré potrebuješ, aby si mohol podávať súhrnný výkaz DPH elektronicky.
Na to však musíš byť registrovaný pre DPH, musíš mať ičDPH.
takže vytlač si podľa toho linku "od niekoho"
zaškrtni §7a), kedže nechceš byť "normálny" platiteľ DPH, iba kvôli službám do EU a daj do na DU. Oni ti pridelia ičDPH a potom vybav EP, alebo sa zaregistruj so ZEP ak ho máš. /na to potrebuješ ten pôvodný formulár, čo si si našiel/.
Máš toľko času, aby si si všetko vybavoval takto zdlhavo? neutekajú ti peniaze? nemôžeš radšej využiť služby odborne zdatnej účtovníčky-poradkyne?
ivanval
14.04.11,17:19
No a ešte jedna otázka. Keď som bol na tom daňovom úrade, tak mi ešte tá pani vravela, že mám vyplniť nejakú Dohodu s daňovým úradom, či tak nejak sa to volá, že si to mám stiahnuť na ich webe. Neviete o aký dokument sa jedná prípadne link naň ? Ďakujem
tuta
14.04.11,17:26
Jedná sa o dohodu o doručovaní písomnosti elektronickými prostriedkami bez zaručeného el. podpisu.
Stiahneš si ju tu:

https://www.drsr.sk/wps/portal/registracia