ivanval
20.03.11,09:22
Niekde som čítal, že živnostník by mal mať na webe cez ktorý dosahuje zisky uvedené svoje údaje. Je to pravda ? A ak áno, v akom rozsahu tam treba mať tieto údaje ?

Ďakujem
Dáša_
20.03.11,10:17
ak ide o internetový predaj, tak je potrebné zverejniť informácie o firme
ivanval
20.03.11,10:32
A ak ide o poradenstvo ? Ide o to, že mám blog, na ktorý normálne prispievam a rozhodol som sa cez neho ponúkať internetové marketingové poradenstvo, keďže to je jeho hlavná téma a vyznám sa v tom. Čiže je tam jedna časť, kde vyzývam návštevníkov aby ma v prípade potreby platenej marketingovej analýzy kontaktovali na mail. Musím tam teda mať uverejnené údaje ?
misomiso
20.03.11,10:34
A ak ide o poradenstvo ? Ide o to, že mám blog, na ktorý normálne prispievam a rozhodol som sa cez neho ponúkať internetové marketingové poradenstvo, keďže to je jeho hlavná téma a vyznám sa v tom. Čiže je tam jedna časť, kde vyzývam návštevníkov aby ma v prípade potreby platenej marketingovej analýzy kontaktovali na mail. Musím tam teda mať uverejnené údaje ?

Nie.
marjankaj
20.03.11,11:05
Niekde som čítal, že živnostník by mal mať na webe cez ktorý dosahuje zisky uvedené svoje údaje. Je to pravda ? A ak áno, v akom rozsahu tam treba mať tieto údaje ?

Ďakujem

Pozri obchodný zákonník


§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.


(3) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj na svojej internetovej stránke, ak ju má zriadenú.


Na porade je v znení obchodného zákonníka chyba. Presné znenie pozri link

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obchodny-zakonnik/
misomiso
21.03.11,10:06
Pozri obchodný zákonník


Na porade je v znení obchodného zákonníka chyba. Presné znenie pozri link

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obchodny-zakonnik/

Blog nie je "svoja internetova stranka".