gazdyna
20.03.11,11:15
Ahojte, mám len jednu otázočku: chcela by som zaúčtovať počiatočný stav materiálu, to by som aj vedela, ale chcela by som to spraviť tak, aby sa mi ten materiál dostal do nákladov (osobný vklad podnikateľa) a tým aj do peňažného denníka...podnikať som začala 16. decembra 2010 a bločky mám od júna do decembra 2010. Ako ich mám dostať do programu Alfa?
Som začiatočník prosím poraďte...
veronikasad
20.03.11,10:20
Ahojte, mám len jednu otázočku: chcela by som zaúčtovať počiatočný stav materiálu, to by som aj vedela, ale chcela by som to spraviť tak, aby sa mi ten materiál dostal do nákladov (osobný vklad podnikateľa) a tým aj do peňažného denníka...podnikať som začala 16. decembra 2010 a bločky mám od júna do decembra 2010. Ako ich mám dostať do programu Alfa?
Som začiatočník prosím poraďte...
Osobný vklad podnikatela je niečo úplne iné.

Výdavky, ktoré vznikli pre začiatkom podnikania účtuješ cez interný doklad - s dátumom začiatku podnikania.

Už v inej téme som ti napísala - aj keď máš velmi výstižný nick - zver spracovanie účtovníctva manžela účtovníčke. Na odvodoch do ZP a SP zaplatíš viac ako ušetríš na účtovníčke.
gazdyna
20.03.11,10:21
ďakujem...
ewita888
20.03.11,10:23
to ako nechápem.. v jednoduchom účtovníctve sa o poč. stave materiálu neúčtuje..
veronikasad
20.03.11,10:25
ide zrejme o nákupy pred začiatkom živnosti ...