tanina86
20.03.11,11:16
Mam podkrovnu kupelnu s osb doskami,aky mam pouzit nater penetracny na osb dosky a potom ako dalej postupovat pojde tam omietka ale aj obkladacky prosim o radu dakujem.
Rabbit01
20.03.11,20:11
podla mna taky ako by si pouzil na stenu ( omietanu ) i ked teda osb dosky by mali byt penetrovane, ale isto neskodi retret este raz penetrakom na steny a podla moznosti by som ho ani neriedila, nech je zaistena nenasiakavost podkladu ;)
a co sa dalsieho postupu tyka, tak pod tu omietku treba najprv naniest lepidlo so sklotextilnou mriezkou a potom nanasat omietku a samozrejme nechat riadne preschnut to lepidlo - neponahlat sa!! a pod obkladacky toto netreba ale lepila by som ten obklad celkom isto s flexibilnym lepidlom a fugovala s flexibilnou fugovackou...
220870
21.03.11,04:54
podla mna taky ako by si pouzil na stenu ( omietanu ) i ked teda osb dosky by mali byt penetrovane, ale isto neskodi retret este raz penetrakom na steny a podla moznosti by som ho ani neriedila, nech je zaistena nenasiakavost podkladu ;)
a co sa dalsieho postupu tyka, tak pod tu omietku treba najprv naniest lepidlo so sklotextilnou mriezkou a potom nanasat omietku a samozrejme nechat riadne preschnut to lepidlo - neponahlat sa!! a pod obkladacky toto netreba ale lepila by som ten obklad celkom isto s flexibilnym lepidlom a fugovala s flexibilnou fugovackou...
NIE!V žiadnom prípade nie penetrák na omietky.http://www.asb.sk/stavebnictvo/materialy-a-vyrobky/lepidla-natery-tmely/penetracne-spevnujuce-a-ochranne-natery-4122.html
pivko
21.03.11,04:57
V žiadnom prípade obyčajný penetrák , všetko by ti to opadalo.
Na OSB jedine http://www.basf-cc.sk/sk/Produkty/ws/penetracnenateryakrylatovesilikatoveasilikonove/pcmultigrundppb/Pages/default.aspx
neodtrhne to potom ani ĎABOL:D
alltracboy
21.03.11,07:20
pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.
pivko
21.03.11,14:56
pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.
Nebude ,ale ja som lepil aj 3cm EPS.
220870
21.03.11,17:41
pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.
Po čase to popraská v spojoch.Pokiaľ máte urobenú komplet výdrevu na podbití tak polystyrén stačí priskrutkovať na tanierové kotvy.Netreba ho lepiť na OSB ani penetrovať.Lepší je obyčajný fasádny polystyrén ako XPS.
alltracboy
22.03.11,06:37
preco by to malo praskat ked to bude presietkovane a cely podhlad bude zaveseny na plechoch ktore by odpruzili pohyb krokiev? Ja len nechcem mat moc hrube krokvy na pohlad, ten podhlad nepojde do kolmo k stene , ale bude kupirovat krokvu. Aky by mala byt hrubka toho EPS?